Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude’as Junckeris antradienį paskelbė norintis, kad Julianas Kingas užimtų naujai įkurtą Europos Sąjungos saugumo komisaro postą ir taptų Didžiosios Britanijos atstovu Bendrijos vykdomosios valdžios institucijoje, nors Jungtinė Karalystė yra apsisprendusi išstoti iš ES.
„Pirmininkas Junckeris paskelbė ketinimą skirti saugumo sąjungos portfelį serui Julianui Kingui“, – sakoma pranešime. Ši kandidatūra buvo pateikta tvirtinti Europos Parlamentui. J.Kingo, Britanijos ambasadoriaus Prancūzijoje, kandidatūra buvo pateikta tvirtinti Europos Parlamentui. Anksčiau J.C.Junckeris yra siūlęs jį kaip pamainą finansinių paslaugų komisarui Jonathanui Hillui. Naujojo komisaro portfelis apims daugelį sričių, įskaitant kovą su terorizmu, radikalizacijos prevenciją, kovą su organizuotu nusikalstamumu ir kibernetiniais nusikaltimais. J.Hillas atsistatydino po birželio 23 dieną Britanijoje įvykusio referendumo, per kurį rinkėjai nubalsavo už šalies pasitraukimą iš Europos Sąjungos. ES pranešime sakoma, kad naujasis saugumo komisaras padės įgyvendinti Europos saugumo programą, kurią Europos Komisija, 28 šalių bloko aukščiausioji vykdomosios valdžios institucija, patvirtino pernai balandį. Penkerių metų programa, priimta po pražūtingų džihadistų atakų Paryžiuje prieš Prancūzijos satyrinį savaitraštį „Charlie Hebdo“ ir vieną žydų maisto krautuvę, skirta ne vien kovai su terorizmu, bet ir organizuotu nusikalstamumu bei kibernetiniais nusikaltimais. Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) prisiėmė atsakomybę už tas ir kelias vėlesnes atakas, surengtas Prancūzijoje, Vokietijoje ir Belgijoje, nusinešusias iš viso per 200 žmonių gyvybių, per kurias dar šimtai žmonių buvo sužeisti. J.C.Junckeris pirmadienio vakarą informavo apie savo pasirinkimą Britanijos naująją premjerę Theresą May, kuri pakeitė Davidą Cameroną, atsistatydinusį dėl referendumo rezultatų.
J.Kingas, aukšto rango diplomatas, anksčiau užėmė postus Briuselyje, Niujorke, Paryžiuje, Liuksemburge, Hagoje ir Lisabonoje. Jis yra dirbęs Europos Komisijoje 2008–2009 metais, kai buvo prekybos komisaro Peterio Mandelsono, o vėliau – Bendrijos diplomatijos vadovės Catherine Ashton, kurie abu yra britai, administracijos vadovas. Itin svarbų J.Hillo finansinių paslaugų komisaro portfelį dabar dalijasi latvis euro reikalų komisaras ir Komisijos pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis bei ekonomikos reikalų komisaras prancūzas Pierre’as Moscovici. J.Kingo paskyrimą dar turės patvirtinti Europos Parlamentas, o kandidatams reikia atsakyti į priekabius europarlamentarų klausimus, taip pat užsitikrinti visų Bendrijos narių palaikymą. J.C.Junckeris sakė, kad J.Kingas bendradarbiaus su vidaus reikalų komisaru Dimitriu Avramopulu, siekdamas nustatyti, „kur ES tikrai galėtų pakeisti padėtį kovoje su terorizmu“.
Tai apimtų pastangas duoti atkirtį „grėsmei, keliamai grįžtančių iš užsienio teroristų kovotojų“ – Europos šalių pilietybę turinčių džihadistų, kurie buvo išvykę kautis į Siriją ir Iraką. Jam taip pat bus pavesta pagerinti dalijimąsi informacija ir žvalgybos duomenimis, įskaitant pastangas modernizuoti Europolo kovos su terorizmu centrą.