Automobiliu daugelis naudojasi taip dažnai, kad kartais netgi pamirštame kaip atidžiai turime prižiūrėti šiuos didelius, bet ganėtinai trapius daiktus. Nors daugelis automobilių gedimų paprastai nėra labai sudėtingi, jų dažnai galima išvengti. Ypač dideles baimes kelia akumuliatoriaus išsikrovimas kokioje nors atokioje vietoje. Šios automobilio dalies tarnavimo laikas tiesiogiai priklauso nuo jūsų naudojimo, todėl jeigu norite, kad jūsų automobilio akumuliatorius dirbtų kaip įmanoma ilgiau, skaitykite toliau – Pigu.lt ekspertai turi jums net 6 patarimus.
Reguliariai naudokitės savo automobiliu
Automobiliu turi būti reguliariai važinėjama. Jeigu žinote, kad būsite išvykęs arba dėl kokių nors kitų priežasčių kurį laiką tiesiog negalėsite pasiekti savo automobilio, paprašykite kieno nors pagalbos, kad jūsų automobiliu būtų pasinaudojama bent kartą ar du per savaitę. Jeigu automobilio akumuliatoriaus energija bus panaudojama bent kelias minutes per savaitę, baterijos tarnavimo laikas neabejotinai bus ilgesnis!
Užtikrinkite gerą variklio būklę
Kartais jūsų akumuliatoriui gali tekti kompensuoti prastą variklio būklę ir darbą, todėl nuolat tikrinkite, ar jūsų variklis yra tvarkingas. Jeigu pastebėjote, kad variklis dirba bent kiek prasčiau, kaip įmanoma greičiau jį tvarkykite – juk tą daryti teks anksčiau ar vėliau, o jeigu tempsite laiką, dėl to gali tekti tvarkyti ir kitas automobilio detales.
Stebėkite akumuliatoriaus įkrovos lygį
Nors šiuolaikiniai akumuliatoriai yra ganėtinai išmanūs, jų įkrovos lygį stebėti vis tiek reikėtų. Kiekvieną kartą, kai automobilio baterija galutinai išsikrauna, tai smarkiai pakenkia jos tarnavimo laikui. Lygiai taip pat kenkia ir pernelyg ilgas krovimo laikas, todėl nepalikite akumuliatoriaus prijungto prie elektros lizdo ilgiau, negu derėtų.
Pasistenkite nepalikti įjungtų šviesų ar aksesuarų neveikiant varikliui
Kaip minėjome, prastą variklio darbą (arba šiuo atveju – nedarbą) turi kompensuoti akumuliatorius. Todėl pasistenkite niekada nepalikti įjungtų automobilio šviesų, įvairių aksesuarų, šildymo ar vėdinimo sistemos tuo atveju, jeigu variklio degimas yra išjungtas. Šitoks elgesys gali iškrauti automobilio bateriją itin greitai, o tai, savaime aišku, kenkia jos tarnavimo laikui.
Palaikykite švarą
Purvas ir drėgmė net ir akumuliatoriaus išorėje gali jam kenkti. Todėl kiekvieną kartą tikrindami baterijos stovį, įsitikinkite ir jos vizualine būkle. Jeigu pastebėjote rūdis arba netgi ištekėjusią rūgštį, kaip įmanoma greičiau akumuliatorių išvarykite su vandeniu ir apdenkite pažeistas akumuliatoriaus vietas.
Niekada nebandykite užvesti automobilio su visiškai iškrauta baterija
Modernūs automobiliai turi be galo daug elektronikos, kuriai nėra naudingi netikėti įjungimai ir išjungimai. Bandymas užvesti automobilį su išsikrovusia baterija gali perduoti pernelyg didelę įtampą automobilio elektroninėms dalims, o tai gali brangiąją elektroniką tiesiog pažeisti. Jeigu negalite sau leisti neužvesti automobilio, prieš tai darydami bent jau įjunkite automobilio šviesas. Tai padės išvengti netikėto elektros krūvio.
Tiesiog keiskite akumuliatorių kas 3 ar 4 metus
Nors šie patarimai padės prailginti jūsų automobilio baterijos tarnavimo laiką, tai dar nereiškia, kad ji tarnaus amžinai. Vieną dieną akumuliatoriaus gyvybė gali staiga užgesti ir jeigu tai nutinka labai netikėtai, galite prarasti daug laiko ir nervų. Todėl siūlome bateriją keisti bent kartą į 3 ar 4 metus (priklausomai nuo automobilio naudojimo) ir taip galėsite išvengti labai nemalonių netikėtumų. Šiais laikais automobilių akumuliatoriai kainuoja gana nedaug, juos taip pat galite užsisakyti internetu (juolab, kad internetinėse parduotuvėse visuomet vyksta akcijos ir pasirinkimas šiuo metu tikrai didelis), tad ar tikrai verta rizikuoti savo gerove?