Šaltis, vėjas ir svyruojanti oro temperatūra šaltuoju metų laiku itin neigiamai veikia bet kokio tipo veido odą, o ypač žiemą kenčia tie, kurių oda yra sausa ir jautri. Nenuostabu, kad keli žiemos mėnesiai galiausiai atsispindi ir daugelio mūsų veide. Grožio specialistai primena svarbiausias taisykles, kurios gali padėti pagelbėti odai ir ją apsaugoti žiemą.
„Eurovaistinės“ kosmetikos specialistė Samanta Juzėnė pažymi, kad staigūs temperatūros pasikeitimai sukelia rimtas odos problemas ir priverčia veido odos kraujagysles nuolat plėstis bei trauktis.
„Oda praranda lipidus ir nesugeba išlaikyti drėgmės, o dehidratuojanti oda šerpetoja ir sausėja. Praėjus keliems žiemos mėnesiams oro įtaka veido odai ne tik jaučiama, bet ir matoma: atsiranda tempimo jausmas ar net raudonos dėmelės“, – sako S. Juzėnė.
Grožio aktualijas sekanti stilistė ir kūrybinio dueto „ŠaŠa“ narė Viktorija Šaulytė pritaria grožio specialistei ir teigia, kad jos oda šaltuoju sezonu taip pat yra itin problemiška.
„Atsiradęs veido raudonis primena man, kad atėjo žiema. Šaltuoju metų laiku nenaudoju produktų, kuriuos rekomenduoja draugė, nes jie paprasčiausiai man netinka. Kruopščiai atsirenku priemones tinkančias būtent mano veido odos tipui“, – sako ji.
V. Šaulytė pastebi, kad šiuo metų laiku jos oda yra dehidratuota ir pažeista, todėl prižiūrėdama ją, ji renkasi drėkinančius ir maitinančius prausiklius bei kremus.
„Rytais naudoju prausimosi putas, valomąjį pienelį ir dieninį kremą, kuris nuramina ir sudrėkina odą. Vakare renkuosi tas pačias putas, toniką bei gydomąjį kremą veido raudoniui ir bėrimams palengvinti“, – pasakoja stilistė ir priduria, kad žiemą 1-2 kartus per savaitę stengiasi odą palepinti ir veido kaukėmis.
Drėkinti ir maitinti
S. Juzėnė atkreipia dėmesį, kad įpusėjus žiemai odai labiausiai trūksta drėgmės ir maitinimo, tad ji rekomenduoja rinktis tokius produktus, kurie ne tik drėkina, bet ir maitina.
„Drėkinti ir maitinti odą yra pagrindinė žiemos taisyklė ir ji yra taikoma visiems odos tipams, todėl žiemą patarčiau turėti dviejų rūšių kremus. Vienas iš jų intensyviai drėkinantis, kitas – riebesnis, maitinantis“, – pataria „Eurovaistinės“ atstovė.
Bet reikėtų prisiminti, kad šaltuoju metų laiku drėkinantį kremą reikėtų naudoti tik nakčiai, maitinantį – dienai. Žiemą dienai geriausia rinktis maitinamuosius ir nuo šalčio apsaugančius aliejinius kremus. Maitinamuoju kremu, prieš einant į lauką, patartina patepti ne tik veidą, bet ir rankas. O štai lengvų, vandens pagrindu pagamintų drėkinamųjų kremų geriau vengti. Jie greitai įsigeria į odą, tačiau labai trumpai ją aprūpina drėgme ir nesudaro apsauginės lipidinės plėvelės. Dėl šios priežasties gauta drėgmė itin greitai prarandama, sutrinka barjerinė funkcija ir oda dar labiau sausėja.
Visos skirtingos
Anot S. Juzėnės, renkantis tinkamas, kokybiškas ir atitinkančias jūsų odos tipą priemones, visada verta pasikonsultuoti ir su profesionalais.
„Kai sergame, su vaistais neeksperimentuojame ir kreipiamės į gydytojus arba vaistininkus. Mano nuomone, taip pat turėtų būti ir su kosmetikos produktais. Nesivadovaukite tik draugų nuomone ar kosmetikos prekių ženklų populiarumu, geriau pasitarti su specialistais ar pasikonsultuoti vaistinėje“, – pabrėžia grožio vaistinėje dirbanti specialistė.
Viktorija taip pat primena, kad svarbu atrasti priemones, kurios geriausiai tinka konkrečiam odos tipui. „Visuomet stengiuosi pasitarti su dermatologais ar grožio konsultantais, kurie padeda išsirinkti, nes tai, kas tinka kaimynei, nebūtinai tiks ir jums. Visos esame skirtingos“, – sako V. Šaulytė.
Žiemą nepamirškite:
- Drėkinti ir maitinti odą – tokia yra pagrindinė žiemos taisyklė, taikoma visiems odos tipams. Šaltuoju metų laiku drėkinantį kremą geriau naudoti nakčiai, maitinantį – dienai.
- Būnant šaltame ore, tinkamiausias yra riebesnės konsistencijos kremas, kurio pagrindą sudaro ne vanduo, o aliejus. Tokį kremą reikėtų tepti likus apie 30 minučių iki išėjimo į lauką.
- Žiemą nereikėtų naudoti lengvų, vandens pagrindu pagamintų drėkinamųjų kremų, kurie, greitai įsigeria į odą, tačiau labai trumpai ją aprūpina drėgme ir nesudaro apsauginės lipidinės plėvelės.