„Wikipedia“ daugiausiai redaguotas puslapis

Buvęs JAV prezidentas George’as W. Bushas jau nebegali pakeisti istorijos tėkmės – bet jis negali sustabdyti, kad tai už jį darytų kiti.

Penktadienį minėdama savo 15-ąsias metines, internetinė enciklopedija „Wikipedia“ paskelbė duomenis, kokius jos puslapius labiausiai taiso ar tikslina redaktoriai savanoriai. Pataisų skaičius ypač sparčiai auga, kai straipsnio tema yra nevienareikšmiškai vertinama ir kelia daug aistrų.

G.W.Bushas, kuris Baltuosiuose rūmuose šeimininkavo 2001-2009 metais, šiame reitinge užėmė garbingą pirmą vietą – jo Vikipedijos puslapyje buvo padarytos 45 862 redakcinės pataisos. Antroje vietoje, atsilikęs 3 tūkst. pataisų, liko puslapis su JAV pramoginio sporto kompanijos „World Wrestling Entertainment“ (WWE), užsiimančios profesionaliosiomis pramoginėmis imtynėmis, sąrašu.

Į labiausiai redaguotų puslapių dešimtuką dar pateko, vardijant eilės tvarka, Jungtinės Valstijos, pati „Wikipedia“, Michaelas Jacksonas, Jėzus Kristus ir Katalikų Bažnyčia.

Užbaigia sąrašą puslapis su Filipinų televizijos tinklo ABS-CBN rodomomis programomis, taip pat straipsniai apie JAV prezidentą Baracką Obamą ir nacių lyderį Adolfą Hitlerį.

Nuo 2001 metų sausio 15 dienos, kai pradėjo veikti, „Wikipedia“ išaugo iki daugiau kaip 36 mln. straipsnių, prie kurių rašymo prisideda maždaug 80 tūkst. redaktorių savanorių, nurodo ne pelno siekiantis fondas „Wikimedia Foundation“.

„Tuo metu „Wikipedia“ atrodė neįmanoma idėja: internetinė enciklopedija, kurią kiekvienas gali redaguoti“, – sakė jos įkūrėjas Jimmy Walesas.

„Vis dėlto per pastaruosius 15 metų ji pranoko visų lūkesčius, dėl ko reikia dėkoti šimtams tūkstančių savanorių visame pasaulyje, kurie „Wikipedia“ padarė įmanomą“, – pridūrė jis.

Vikipedijos straipsniai yra rašomi 208 kalbų, o per mėnesį vidutiniškai jos puslapiai yra peržiūrimi daugiau kaip 18 mlrd. kartų, tad ji yra labiausiai lankoma interneto svetainė.

Total
0
Dalinasi
Related Posts