Vladimiras Putinas: “Neketiname naudoti branduolinio ginklo prieš kaimynes – Baltijos šalis“ ( + Video)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atmetė pareiškimus, kad Maskva esą nusiteikusi konfrontuoti su NATO ir netgi panaudoti branduolinius ginklus prieš savo kaimynes, ypač prieš Baltijos šalis.

Prieš Rytų ekonomikos forumą Vladivostoke Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas davė išskirtinį interviu „Bloomberg“, kuriame kalbėjo apie įvairius dalykus: Tolimųjų Rytų vystymąsi, bendradarbiavimą su Kinija, Japonija, apie Kurilų salų problemas, ir panašiai.

Anot V. Putino, Tolimuosiuose Rytuose yra 90 proc. Rusijos alavo, 30 proc. Rusijos aukso, 35 proc. Rusijos miško, 70 proc. Rusijos žuvies, taip pat kiti resursai.

Atsakydamas į Bloomberg žurnalisto provokuojantį klausimą apie Kurilų salas, Vladimiras Putinas pabrėžė, kad Rusija neprekiauja teritorijomis: Kurilai tapo TSRS, vėliau Rusijos teritorija po 1956 m. sutarties su Japonija pasirašymo. Tačiau tada Japonijos parlamentas, po sutarties ratifikavimo neužilgo, spaudžiamas JAV, atsisakė vykdyti susitarimą.

2020 m. Rusija su Kinija, pasak V. Putino, pasieks 200 mlrd. dolerių prekybos mastelį.

Rusijos prezidentas pabrėžė, kad Rusija valstybiniu lygiu nenulaužinėja jokių serverių, taip pat neįsilaužė ir į JAV Demokratų partijos duomenų bazes, kuo dabar Maskva kaltinama.

Paklaustas, ką norėtų matyti būsimojo JAV prezidento poste, V. Putinas teigė, kad ne pavardėje esmė: „Norėčiau turėti reikalų su žmogumi, kuris sugeba priimti atsakingus sprendimus ir vykdo pasiektus įsipareigojimus.“

V. Putino manymu, nepaisant sudėtingos situacijos Sirijoje, einama teisingu keliu: „Tokiam įsitikinimui man pagrindo duoda tai, kas įvyko per pastaruosius dešimt metų: bandymai demokratizuoti Iraką ir Libiją, kurie baigėsi valstybių sugriovimu ir terorizmo išaugimu.“

Paklaustas, gal Rusija atiduotų Kaliningrado sritį, V. Putinas pasiūlė neatidaryti Pandoros skrynios, antraip tekstų peržiūrėti Antrojo pasaulinio karo įvykius ir peržvelgti, kam galėtų priklausyti Rytų Vokietija, Vengrija, Rumunija, Ukraina ir kitos šalys. „Jei Jums to reikia, bandykit“, – kikenančiam amerikiečių žurnalistui rimtai pasakė Rusijos prezidentas.

Žinoma, šį interviu pristatė nepriklausomas portalas delfi.lt, garsėjantis savo išskirtinėmis antraštėmis, remdamasis naujienų agentūros BNS informacija interpretavo savaip…

Nieko naujo… Kaip visada…

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts