Sprogimai Sankt Peterburgo metro – mažiausiai 10 žuvusių, kelios dešimtys sužeistų

Šiandien apie 14:40 val. neseniai suremontuotoje Sankt Peterburgo metro stotyje nugriaudėjo keli galingi sprogimai. Mažiausiai dešimt žmonių žuvo, mažiausiai 50 sužeista. Visos 67 metro stotys uždarytos.

Patvirtinta: tai teroro aktas

Generalinė prokuratūra jau pavadino išpuolį Sankt Peterburgo metro stotyje teroro aktu.

Pranešama, kad sprogimas įvyko „Senos aikštės“ stotelėje, uždaryta ir „Technologijų instituto“ stotis, kur buvo detonuotas kitas sprogmuo. Pirminiais duomenimis, mažiausiai dešimt žmonių žuvo, o penkiasdešimt sužeisti. Naujienų agentūra „Interfaks“ tvirtina, kad sprogo apie 200-300 gramų trotilo, o sprogmuo buvo savadarbis. Tai leidžia kelti teroro akto versiją. Po sprogimo metro linijoje kilo panika. Keleiviai bandė sprukti iš įvykio vietos, baimindamiesi dar vieno galimo sprogimo. Miesto gubernatorius Georgijus Poltavčenko pranešė, kad mieste įvedamas nepaprastųjų situacijų planas.

https://youtu.be/6Rfq1J5bpso

 

Polina, kuri važiavo gretimame vagone sakė:

Tuo metu vagone buvo gana daug žmonių, visos sėdimos vietos užimtos, daugelis stovėjo. Sprogimas pasigirdo tarp stočių „Senaja“ ir „Technologijos institutas“. Garsas buvo kurtinantis, paskui pasklido dūmai. Mes iš karto perėjome į vagono galą, susidarė spūstis. Dviem moterims iš karto pasidarė bloga, jos nualpo. Viskas vyko staiga, traukinys nesustojo. Išlipome „Technologinio instituto“ stotelėje. Mes matėme, kad kitas vagonas išdraskytas, langai išdužę, nėra šviesos, kraujas. Iš ten šokinėjo žmonės, kažką nešė, kažką prilaikė. Nukentėjusių buvo daug, 10-15 žmonių tikrai. Aš nežinau, ar buvo žuvusių, per 2 minutes mes iš ten išėjom. Įlipome į kitą traukinį ir nuvažiavome į stoties „Lenino prospektas“ pusę.

Rusijos gelbėjimo tarnybų pareigūnai patvirtino, kad sulaukta ne vieno pranešimo apie iš metro kylančius dūmus.

Šiuo metu dirba 41 gelbėjimo tarnyba.

Šiuo metu Sankt Peterburge vieši ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Prezidentas dirba Strelnioje kur jis susitinka su Baltarusijos prezidentu Aliaksandru Lukašenka“, – sakė prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas.

Neseniai pranešta jog rasta dar viena nesprogsi bomba.

Total
2
Dalinasi
Related Posts