Socialinės apsaugos ir darbo ministrei Algimantai Pabedinskienei nerūpi skurdžiausiai gyvenantys asmenys

Čia tavo Lietuva
Čia tavo Lietuva

Seimo frakcijos „Tvarka ir Teisingumas“ pranešimas: „Socialinės apsaugos ir darbo ministrei Algimantai Pabedinskienei nerūpi skurdžiausiai gyvenantys asmenys“

Šiandien Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai susitiko su Socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskienė, siekdami išgirsti ministrės nuveiktus darbus, kaip didinti socialinę paramą skurdžiai gyvenantiems asmenims. Frakcijos nariai pažymėjo, jog nuo ekonomikos krizės pabaigos šalyje į viršų vis kilo atlyginimai, pensijos, tačiau valstybės remiamų pajamų (VRP), dydis, siekiantis 102 eurus, taikomas skaičiuojant piniginę socialinę paramą skurdžiai gyvenantiems asmenims, nejudinamas nuo 2008 m. Kyla klausimas ar Socialinės apsaugos ir darbo ministerija gyvena pagal 2008 m. kainas?
„Lietuvoje sprendžiama, kas yra socialiai remtinas pagal pajamų dydį, nustatytą dar 2008 metais. Mūsų šalies ekonomika auga, didėja algos, kyla maisto kainos, o VRP dydis (102 Eur) nepajudinamas kaip akmuo po kaklu skurdžiai gyvenantiems asmenims. Savivaldybės sutaupė 126 mln. Eur iš kompensacijų ir socialinių išmokų, kurios turėjo pasiekti skurdžiausiai gyvenančius asmenis, tačiau savivaldybės šiuos pinigus išleido pirkti naujiems automobiliams ar kitoms reikmėms. Ministrės A. Pabedinskienės neveiklumas nemaloniai nustebino: ministrė nepateikė siūlymų kaip galima spręsti šią problemą, todėl sieksime, jog šis klausimas būtų nedelsiant iškeltas Koalicinėje taryboje. Mūsų siūlymas Koalicinėje taryboje bus didinti VRP dydį iki 120 Eur, tam reikės 60 mln. Eur, kurie bus paimti iš 126 mln. Eur, kurie buvo nepanaudoti savivaldybių“, – pabrėžė Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Socialinës apsaugos ir darbo ministrë Algimanta Pabedinskienë. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Tvarka ir Teisngumas frakcija susitiko su ministre Algimanta Pabedinskiene 2

Seimo frakcija „Tvarka ir teisingumas“ pabrėžia, jog Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nesprendžia itin opios problemos, kai padidinus minimalųjį mėnesinį atlyginimą, o valstybės remiamų pajamų dydžiui (VRP) likus to paties lygio, didelė dalis sunkiau besiverčiančių žmonių nebegauna socialinių išmokų. VRP didinimas yra viena iš pagrindinių priemonių, tiesiogiai nukreiptų piniginę socialinę paramą gaunantiems nepasiturintiems asmenims, tiek mokiniams iš nepasiturinčių šeimų, turinčių teisę gauti nemokamą maitinimą mokyklose ir aprūpinimą mokinio reikmenimis, tiek nedarbo draudimo išmokas gaunantiems darbo biržose įsiregistravusiems bedarbiams ir kitoms sunkiausiai gyvenančioms žmonių grupėms. Todėl frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai nori sužinoti, kokius veiksmus yra atlikusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė siekdama sudaryti sąlygas, kad tikrai sunkiai besiverčiančios šeimos ar vieni gyvenantys asmenys gautų jiems skirtą socialinę pašalpą.

Total
204
Dalinasi
Related Posts