„Siūloma Vyriausybei sudaryti tarpinstitucinę darbo grupę nuo liūčių nukentėjusiems ir milijoninius nuostolius patyrusiems ūkininkams“

Šiandien Seimo narių grupė užregistravo Seimo nutarimą, kuriuo yra siūloma iki 2017 m. spalio 20 d. sudaryti tarpinstitucinę darbo grupę, kurioje dalyvautų Žemės ūkio ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Finansų ministerija, Teisingumo ministerija, Žemės ūkio rūmai bei Prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Institucijos parengtų bendrą sisteminį veiksmų planą, kuris leistų gauti nacionalinę ir Europos Sąjungos (ES) paramą nuostolius patyrusiems ūkininkams.

Seimo narys Vytautas Kamblevičius pažymėjo, kad ūkininkai dėl liūčių patyrė apie 40 mln. eurų nuostolių, o Žemės ūkio rūmų duomenimis, grūdų augintojai galėjo patirti iki 125,2 mln., o daržovių – iki 55,2 mln. eurų nuostolių.

Kaimo reikalų komiteto narys V. Kamblevičius pažymėjo, jog šiuo metu yra paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija. Tokios kritinės padėties žemės ūkyje nebuvo 40 metų: apsemta apie 140 tūkst. ha laukų, o Žemės ūkio ministerija delsia dėl paramos ūkininkams kreiptis į Europos Komisiją (EK). Žemdirbiai turi įsipareigojimus, o ūkininkams gali būti pritaikytos sankcijos už gautą europinę paramą arba už duotus įsipareigojimus supirkėjams.

„Tikimės, kad tarpinstitucinė darbo grupė parengs ir iki 2017 m. lapkričio 1 d. pateiks Lietuvos Respublikos Seimui sisteminius darbo grupės siūlymus, kaip galima naudojant valstybės ir europietiškus rezervus kompensuoti šalies ūkininkams patirtus milijoninius nuostolius dėl itin gausaus lietaus“, – pažymėjo Seimo narys Vytautas Kamblevičius.

Total
28
Dalinasi
Related Posts