Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Briuselyje Lietuvai svarbius klausimus aptars su Europos Parlamento Pirmininku A. Tajaniu

Spalio 10 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis dviejų dienų oficialaus vizito vyks į Briuselį (Belgijos Karalystė). Seimo vadovas lankysis Europos Sąjungos (ES) institucijose, kur susitiks su Europos Parlamento Pirmininku Antonijumi Tajaniu (Antonio Tajani); Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju euro ir socialinio dialogo reikalams Valdžiu Dombrovskiu, kuris atsakingas ir už finansinį stabilumą, finansines paslaugas bei kapitalų rinkų sąjungą; Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininku Deividu Makalisteriu (David McAllister) ir Europos Parlamento Pirmininko pavaduotoja, atsakinga už ryšius su nacionaliniais parlamentais, Maired Makgines (Mairead McGuinness).

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis Lietuvos ir Belgijos Karalystės bendradarbiavimo klausimus aptars susitikimuose su Belgijos Karalystės Senato Pirmininke Kristyn Defren (Christine Defraigne) ir Atstovų Rūmų Pirmininku Zigfrydu Brake (Siegfried Bracke).

Darbotvarkėje numatyta skirti didelį dėmesį regiono saugumo, energetikos infrastruktūros, ekonomikos, Rytų partnerystės klausimams.

„Lietuvos Respublikos Seimas daug dėmesio skiria diskusijoms apie Europos Sąjungos ateitį. Mūsų esminis interesas – Europos projekto tolesnis stiprinimas, vienybė ES viduje, efektyvūs ir atsakingi veiksmai išoriniuose santykiuose. Svarbu nenukreipti dėmesio nuo jau priimtų sprendimų įgyvendinimo, ypač tokiose svarbiose srityse kaip išorės ir vidaus saugumas, ES išorės sienos apsauga, vidaus rinkos stiprinimas, migracijos iššūkio sprendimas“, – prieš išvykdamas teigė Seimo Pirmininkas.

Jis susitikimuose taip pat aptars Lietuvos Respublikos Seimo ruoštą iniciatyvą „Naujas planas Ukrainai“. Šio dokumento tikslas – pasiūlyti naują ilgalaikę Vakarų ir Ukrainos santykių strategiją, atsižvelgiant į Krymo aneksiją ir užsitęsusią Rusijos Federacijos agresiją Rytų Ukrainoje.

Total
40
Dalinasi
Related Posts