Prokuroras abejojama dėl E.Anupraičio psichinės būklės

Teisėsaugos pareigūnai ketina prašyti 4 asmenų nužudymu įtariamo Egidijaus Anupraičio psichiatrinės ir psichologinės būklės ekspertizės, įtariamasis kol kas nėra apklaustas, bet prokurorai prašys griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo.

Kaip antradienį surengtos spaudos konferencijos metu teigė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pavaduotojas, laikinai atliekantis viršininko funkcijas, Darius Pliavga, įtariamasis Marijampolėje buvo sulaikytas su šaunamuoju ginklu, policijos pareigūnai jį užklupo netikėtai.

Anot Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Dariaus Valkavičiaus, prokurorai padarytą nusikaltimą šiuo metu kvalifikuoja kaip dviejų ir daugiau artimų asmenų tyčinį nužudymą – įvykio vietoje suskaičiuotas mažiausiai 21 šūvis.

“Žiūrint į sužalojimus, buvo taikomasi į gyvybiškai svarbias kūno vietas (…). Iš to galime spręsti, kad įtariamasis turėjo tikslą nužudyti asmenis, nes po tokių sužalojimų nėra galimybės (išgyventi – ELTA)”, – teigė D. Valkavičius.

Prokuroras taip pat teigė, kad kyla abejonių dėl E. Anupraičio psichinės būklės.

“Artimiausiu metu kreipsis į psichiatrus ir psichologus, ir bus atliekamas tyrimas įtariamojo būklei nustatyti”, – sakė D. Valkavičius.

E. Anupraitis antradienį buvo sulaikytas Marijampolėje. Įtariama, kad jis nužudė 4 savo šeimos narius – tėvą, motiną, senelę ir tėvo brolį, taip pat sužeidė senelį. Anot prokuroro, sužeisto senelio gyvybei pavojus negresia, tačiau dėl patirtų sužalojimų su juo sunku bendrauti. Įtariama, kad nusikaltimas galėjo būti įvykdytas šeštadienio vakarą.

Kauno apskrities VPK laikinasis viršininkas paaiškino, kad ieškant įtariamojo policija dirbo dviem kryptimis – buvo siekiama jį surasti, buvo sustiprintas patruliavimas tiek Kaune, tiek visoje Lietuvoje, įtariant, kad jis gali bandyti išvykti iš šalies. “Šiuo atveju ta taktika pasiteisino, ir policijos pareigūnai viename iš Lietuvos miestų, tai yra Marijampolėje, įvykdė sulaikymo operaciją. Jie turėjo imtis atsargumo priemonių, turėjo neperšaunamas liemenes, dirbo pagal jau mums žinomą scenarijų, kad jis gali būti ginkluotas, ir jis buvo sulaikytas”, – pasakojo D. Pliavga.

Pareigūnai konstatuoja, kad įtariamasis galėjo išvykti į kitą miestą. Jis sulaikymo metu turėjo legaliai savigynai išduotą šaunamąjį ginklą, kuriam turėjo leidimą. Įtariamasis ginklą įsigijo kovo mėnesį. Pareigūnų žiniomis, įtariamasis buvo įsigijęs daugiau nei 21 šovinį.

Pareigūnų duomenimis, įtariamasis automobilio nevairuoja. Ar jis naudojosi viešuoju transportu, dar bus aiškinamasi.

Kauno apskrities VPK laikinasis vadovas, girdamas gyventojus už aktyvumą, konstatavo, kad vien pirmadienį policija gavo daugiau nei dvidešimt pranešimų dėl vietų, kur galimai buvo pastebėtas įtariamasis, apie įtartinus asmenis prie sodybų, einant keliu. Pranešimų buvo gaunama ir antradienį.

Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro teigimu, apžiūrint įvykio vietą buvo daromos prielaidos, kad nusikaltimą galėjo įvykdyti šeimai artimas asmuo.

“Kiekvieną kartą tiek prokurorai, tiek policijos darbuotojai ieškojo motyvo, ir iš esmės mes irgi šiandien ieškosime motyvo, kodėl žmogus taip pasielgė, tačiau, žiūrint į ateitį, aš spėju ir esu kaip blogas pranašas, kad mums ateityje bus vis sunkiau nustatyti motyvą. Nes jei pažiūrėtumėte į jau padarytus nusikaltimus, ypatingai žiaurius, tai mes tikrai sveiku protu negalime paaiškinti, kodėl žmonės atima kitiems žmonėms gyvybes”, – sakė D. Valkavičius.


Policija patvirtina: sulaikytasis tikrai E.Anupraitis

Policijos pareigūnai Marijampolėje antradienį sulaikė Egidijų Anupraitį, įtariamą 4 asmenų nužudymu Kauno rajone.

“Tapatybė patvirtinta. Tai ieškotas vyras”, – Eltą informavo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Daugiau informacijos pareigūnai žada pateikti po pietų numatytoje spaudos konferencijoje.Įtariamojo ieškojo gausios pareigūnų pajėgos

Kauno rajone savo šeimos narius galimai nužudžiusio asmens padeda ieškoti 80 Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnų, kurie apžiūri netoli nusikaltimo vietos esančius miškus.

Kaip įvykio vietoje žurnalistams teigė VST Kauno skyriaus atstovas Saulius Ruolia, pareigūnai kol kas planuoja išžvalgyti maždaug 1 km pločio ir 2 km ilgio miško plotą netoli Gaižėnų kaimo, kur ir buvo įvykdytas 4 asmenų nužudymas.

“Šiuo metu Kauno dalinio pareigūnai jau išėjo (į mišką. – ELTA), netrukus atvyks Vilniaus dalinio pareigūnai, kurie eis į kitą pusę”, – kalbėjo S. Ruolia.

Po visą naktį trukusių įtariamojo Egidijaus Anupraičio paieškų apieškomas plotas išplėstas visoje Ringaudų seniūnijoje, taip pat paskelbta tarptautinė įtariamojo paieška, į orą taip pat pakeltas Valstybinės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sraigtasparnis.

Antradienio rytą vis dar buvo ieškoma įtariamojo

Policija ir toliau intensyviai ieško galimo įtariamojo, Kauno rajone sušaudžiusio šeimą.

Po visą naktį vykusio intensyvaus darbo, antradienį policijos pareigūnai toliau tęs paieškos veiksmus netoli įvykio vietos, aktyvią paiešką išplėsdami visoje Ringaudų seniūnijoje. Paieškai pasitelktos gausios policijos pajėgos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis, Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai.

Pasak Policijos departamento, viena iš pagrindinių versijų, kad nusikaltimą galėjo įvykdyti nužudytųjų giminaitis Egidijus Anupraitis. Galimo įtariamojo požymiai: 26 metų, maždaug 180 cm ūgio, smulkaus kūno sudėjimo, gali dėvėti tamsią juodą trumpą striukę, juodas kelnes.


Kauno rajone rasta sušaudyta šeima

Policija intensyviai ieško galimo įtariamojo, Kauno rajone sušaudžiusio šeimą.

Pirmadienį, 17.45 val., gautas pranešimas, kad Kauno rajone, Gaižėnų kaime, rasti keturių žmonių kūnai su šautinėmis žaizdomis: vyro (gimusio 1967 m.), jo žmonos (gimusios 1968 m.), jo mamos (gimusios 1942 m.), jo brolio (gimusio 1979 m.). Įvykio vietoje rastas sužalotas senelis (gimęs 1936 m.), vyras ištiktas šoko, išvežtas į ligoninę.

Pasak Policijos departamento pranešimo, įvykio vietoje dirba policijos pareigūnai, apžiūrima įvykio vieta, apylinkės.

Policija intensyviai ieško šiuo nusikaltimu galimo įtariamojo – nužudytųjų giminaičio, gimusio 1990 m. Kadangi iš seifo dingo laikomi legaliai ginklai, įtariamasis gali būti ginkluotas ir pavojingas, perspėja policija.

Turinčius bet kokios informacijos apie šį įvykį, mačiusius įtartiną asmenį (-is) Gaižėnų kaime ar jo apylinkėse, policija prašo kuo skubiau informuoti pareigūnus bendruoju pagalbos tel. 112. Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad, pastebėjus įtartiną asmenį, jokiu būdu nebandyti jo sulaikyti, nes tai gali būti pavojinga, o kuo skubiau pranešti policijai.

Įtariamasis – nužudytojo (gimusio 1967 m.) sūnus, anksčiau neteistas ir nebaustas administracine tvarka. Jis dirbo vienoje iš saugos tarnybų.

Iš namų dingę du legaliai laikyti vyro (gimusio 1967 m.) ginklai, leidimą ginklui turėjo ir įtariamasis.

Pasak Policijos departamento, vien įvykio vietoje ir šalia jos dirba daugiau kaip 50 pareigūnų, pasitelkti kinologai su tarnybiniais šunimis.

Pirminiais duomenimis, šeima nužudyta ne pirmadienį, todėl įtariamojo paieška plečiama ir į kitus šalies rajonus bei užsienio šalis.

Total
0
Dalinasi
Related Posts