Premjeras S.Skvernelis: Darbo birža turi labiau padėti žmonėms

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį savo vizito Telšiuose metu aplankė Darbo biržos skyrių. Vyriausybės vadovas neslėpė, kad šiandien Darbo birža vis dar asocijuojasi su pašalpomis ir mažai apmokamomis darbo vietomis.

Lietuvos darbo biržos laukia pokyčiai, kurie pirmiausia padės kiekvienam darbo ieškančiam žmogui. Pasak S.Skvernelio, valstybė turi padaryti viską, kad žmonėms darbą susirasti būtų kuo paprasčiau, o gyvenimas iš pašalpų nebūtų patraukli alternatyva.

„Valstybei svarbi kiekviena darbo vieta. Stengiamės pritraukti kiek galima daugiau užsienio kompanijų, padėti vietos verslininkams. Darbo birža neturi būti kabinetuose sėdinčių tarnautojų būrys. Vadovai turi aktyviai bendrauti su verslu, žinoti, kokių specialistų labiausiai trūksta, kaip tinkamai perkvalifikuoti žmones.

Taip pat svarbu, kad atėjusiam į Darbo biržą žmogui nereiktų skęsti biurokratinių reikalavimų jūroje. Sistema turi būti aiški, skaidri ir efektyvi. Darbo birža turi keistis taip, kad darbdaviams ir laikinai darbo neturintiems žmonėms būtų skiriamas visas darbuotojų dėmesys“, – kalbėjo premjeras.

Pasak jo, būtina kelti ir pačių Darbo biržos darbuotojų kvalifikaciją bei atlyginimus. Tai bus padaryta efektyvinant įstaigos veiklą. Daliai vadovų bus pasiūlytos kitos pareigos Lietuvos darbo biržos padaliniuose.
„Šiandien Darbo birža dažnai asocijuojasi su eilėmis žmonių bedarbio pašalpai gauti, su nekvalifikuotu, mažai apmokamu darbu, su vieta, į kurią gal ne gėda eiti. Tai turi keistis. Darbo birža privalo konkuruoti su privačiomis įdarbinimo agentūromis, o čia atėjęs žmogus turi jausti realią pagalbą“, – sakė Ministras Pirmininkas.

S.Skvernelis priminė nuolat girdimus darbdavių skundus nerandant darbuotojų. Ši problema itin aktuali mažesniuose miestuose. Šiuo metu Lietuvoje registruotas 7,6 proc. nedarbas.

Total
6
Dalinasi
Related Posts