Penktokų maitinimosi įpročiai: mano tyrimas

Kauno Pilėnų pagrindinės mokyklos jaunieji žurnalistai atliko tyrimą, ką penktokai valgo mokykloje. Norėdamas linksmiau papasakoti apie rezultatus, profesorių Pilėną įprasminau kaip tyrimo užsakovą. Pateikiu Jums mūsų interviu.

– Gerbiamas profesoriau, girdėjome, kad Jūsų komanda 2016 metų sausį atliko tyrimą apie moksleivių valgomus produktus. Gal būtų galima sužinoti, kodėl rinkotės būtent šią temą?

– Taip (red.pas. – profesorius padarė pertraukėlę). Mes šią temą pasirinkome dėl vieno svarbaus dalyko – kuo toliau, tuo dažniau vaikai valgo bulvių traškučius, bulvytes „fri“, geria visokias „kolas“, „spraitus“ ir kitokius gėrimus, kuriuose yra ypač daug chemikalų, todėl mūsų komanda ėmėsi sunkaus darbo – stebėti penktokus per pertraukas bei paskui visų surinktą informaciją apibendrinti.

– Profesoriau, ar nekantrūs skaitytojai galėtų sužinoti šio tyrimo rezultatus?

– Būtinai. Juk aš, vedamas šio tikslo, čia ir atėjau (red.pas. – nusijuokia). Pradėkime tyrimo apibendrinimą… Štai savaitės stebėjimo rezultatai: penktadienį, antradienį, trečiadienį po du vaikus, o pirmadienį – net trys į mokyklą atsinešė limonado. Penktadienį ir antradienį trys vaikai skanavo iš namų atsineštus „guminius“ meškiukus – guminukus.

– Atsiprašau, gal Jūs, gerbiamasis, galėtumėte visiems žiūrovams pasakyti, kiek Pilėnų mokyklos mokiniai pagal Jūsų statistiką per dieną išgėrė limonado?

– Įdomus klausimas. 2×3+3:4=2,25, taigi, jei šioje mokykloje kiekvieną dieną būtų išgeriamas tas pats kiekis limonado, kasdien mokiniai išgertų net 2,25 stiklinės. Bet Jūs mane pertraukėte… Traškučiai kiekvieną dieną buvo valgomi skirtingais kiekiais: penktadienį buvo tik vienas traškučius traškinantis vaikas, antradienį – net aštuoni, o ketvirtadienį – nei daug, nei mažai – du vaikai. Ledais trečiadienį vaišinosi keturi mokinukai. Naminį pyragą vaikai skanavo tik pirmadienį – jie suvalgė dvi iš namų atsineštas pyrago porcijas. Penktokėliai nepamiršo ir saldainių – ketvirtadienį vienas mokinys mėgavosi saldainiu.

– O valgykloje? O ką vaikai valgydavo valgykloje?

– Viskam sava eilė, tiksliau, kaip tik dabar tam ir eilė. Penktadienį valgykloje buvo suvalgyta rekordiškai daug – penkios porcijos žemaičių blynų, tik viena porcija mažiau pirmadienį bei antradienį, trečiadienį buvo suvalgyta dar viena porcija mažiau, t. y. – 3 žemaičių blynų porcijos, ketvirtadienį – rekordiškai mažai– tik dvi porcijos. Antradienį buvo suvalgyti penki, o ketvirtadienį – keturi riestainiai su beskone skyle. Penktadienį skaniai sukrimstos keturios picos bei išgertos trys stiklinės arbatos. Pirmadienį moksleiviai nusipirko keturis keksus ir du sausainius. Antradienį pietums plovą pasirinko penki vaikai, o trečiadienį mūsų virtuvės pažibą – cepelinus – skanavo trys penktokai. Taip pat priešpiečiams trys vaikai pasirinko bandelę su aguonomis.

– Oho. Mokiniai net sriubų nebevalgo. Tikra „Z“ karta. Ta raidė „Z“ reiškia galą žemei.

– Taigi… (red.pas. – profesorius tęsė ilgokai patylėjęs). Taigi, ketvirtadienį (tik ketvirtadienį) trys mokiniai pasimėgavo sriuba. „Z“ karta vargu ar užaugs sveika su tokiais maitinimosi įpročiais. Galo žemei, manau, ji nenulems.

– Dėkoju mūsų svečiui. Taip pat norime padėkoti visiems susidomėjusiems šiuo tyrimu „Pilėnų Mozaikoje“. Su jumis buvau aš…

Rytas Žitkus, Kauno Pilėnų pagrind. mokykla, 5 kl.

Total
0
Dalinasi