Parodė neįtikėtino grožio Marso kraterius

Dulkėtame ir sausame Marso kraštovaizdyje nėra vandenynų ar ežerų, nėra miškų ir tikrai nėra miestų. Rezultatas – beveik visiškai svetimas pasaulis, kurio randuotas paviršius atsiskleidžia po oranžiniu dangumi.

Aukščiau esantis vulkaninės lygumos vaizdas kovo mėnesį nufotografuotas ESA ir „Roscosmos“ palydovo TGO.

Čia matomas plotas yra Lunae Planum, pereinamasis regionas tarp šiaurinės žemumos ir Tharsis Montes ugnikalnio komplekso, kuris, kaip manoma, yra atsakingas už lavos nuosėdas didelėje teritorijos dalyje.

Tokie vaizdai gali padėti mums šiek tiek geriau suprasti procesus Marse. Krateriai, kurie išmargina lygumą, įskaitant tris vidutinio dydžio, kurie užima pagrindinę sceną nuotraukoje, atsirado po ugnikalnio paviršiumi.

Tai reiškia, kad galime pažvelgti į Marso praeitį. Pavyzdžiui, didesni krateriai rodo sluoksnius, kuriuos galėjo sudaryti nuoseklūs lavos srautai nuo to laiko, kai planeta vulkaniškai buvo aktyvesnė.

Nežinome, ar Marsas ir šiandien yra vulkaniškai aktyvus. Ilgą laiką mokslininkai manė, kad planeta visiškai rami, tačiau naujausi duomenys rodo, kad Marsas gali būti vulkaniškai aktyvus.

Vulkaninių paviršių trikdžių tyrimas gali padėti planetų geologams išsiaiškinti, kada tekėjo lavos srautai, o tai savo ruožtu gali padėti sudaryti planetos vulkaninę istoriją.

Kadangi marsaeigiai negali nuvykti į daugelį vietų planetoje, orbitiniai vaizdai yra vienas geriausių įrankių, kuriuos turime šiam darbui.

Pagrindinė „ExoMars Trace Gas Orbiter“ (TOG) misija yra atmosferos tyrimai (ir jis atlieka šį darbą puikiai), tačiau tokie vaizdai yra vyšnia ant torto.

Total
2
Dalinasi
Related Posts