Pagaliau Kaunas sulaukė: griaunamas apleistas „Respublikos“ viešbutis

 

Praėjus beveik ketvirčiui amžiaus nuo tos dienos, kai Kauno centre įšalo „Respublikos“ viešbučio statybos, startavo jo griovimo darbai. Jų ėmėsi statinį su sklypu prieš metus įsigijusi „Vičiūnų grupė“, miesto širdyje statysianti modernų verslo centrą „Magnum“.

Visas griovimo procesas truks 3–4 mėnesius, jį sudarys keli pagrindiniai etapai. Visų pirma išvalytos gausios per dešimtmečius į apleistą pastatą sutemptos šiukšlės, statybinės liekanos. Sutvarkyta ir teritorija aplink pastatą – artimiausiais mėnesiais ji tarnaus kaip griovimo, vėliau – ir kaip „Magnum“ statybos aikštelė.

bobcat

Specialiai supiltu pylimu į pastatą įvažiavo mažieji „Bobcat“ krautuvai. Jie rieda centriniais tuneliais, kur aukštas po aukšto varto vidines senojo vaiduoklio pertvaras, o statybų laužą meta į liftų į šachtą. Iš sklypo teritorijos jis išvežiojamas krovininiais automobiliais.

Griovimo darbus atlieka mažoji bendrija „Pastatų griovimas“, kuri ir rūpinasi, kur padėti suskaldytą betoną. Simboliška, jog didžioji dalis „Respublikos“ virs skalda ir nuguls į kelių duobes – kitą nesenos Kauno praeities simbolį.

„Pastato griaučiai monolitiniai, išties tvirti, todėl daugeliui įspūdingiau atrodantis sprogdinimo scenarijus čia netiktų – sprogdinant iš apačios greičiausiai smegteltų vos vienas ar keli statinio aukštai, o kiti liktų pavojingai dunksoti“, – sako „Vičiūnų grupės“ vadovas Šarūnas Matijošaitis.

Visgi, anot jo, dėl pasirinktos technologijos, modernios įrangos ir pastato vietos pagrindinis – antrasis – jo griovimo etapas atrodys ne menkiau įspūdingai. Jo metu ant 42 metrų „Respublikos“ stogo bus užkelti sunkiasvoriai ekskavatoriai, kurie naikins stambiąsias konstrukcijas – tas, kurių mažieji „Bobcat“ neįveikė. Tai bene pirmas kartas Baltijos šalyse, kai bus naudojama tokia griovimo technologija.

magnum_0 magnum_ii magnum_vidus_i

„Magnum“ verslo centro statybas pradėti planuojama, kai tik bus baigti griovimo darbai – 2017 m. pirmąjį ketvirtį. Be pagrindinio „Vičiūnų grupės“ biuro, čia įsikurs kitos didelės kompanijos, veiks 2 200 kv. metrų komercinės patalpos, pagal poreikį transformuojamos konferencijų salės, pirmasis Kaune vaikų dienos centras biurų pastate, lauko terasos, taip pat kavinė, restoranas ir „Sky“ baras su neeiline panorama į Nemuno salą bei senamiestį.

Anot projekto rengėjų, pagaliau bus užbaigtas Kauno centro architektūrinis ansamblis tarp „Žalgirio“ arenos, „Akropolio“ ir Laisvės alėjos. Verslo resursais bus atkurta istorinė pro sklypą kadaise besidriekusi Spaustuvininkų gatvelė. Sovietinių statybų metu sunaikinta gatvė bus rekonstruota į pėsčiųjų bulvarą, kuris leis nuo Simono Daukanto tilto patogiau pasiekti „Akropolį“. Tuo tarpu nebelikus dabartinių tvorų bei pastato griaučių, atsivers visapusė šios neeilinės centro vietos panorama.

Total
42
Dalinasi
Related Posts