NATO su Rusija ir toliau nesutaria dėl Ukrainos

Šiaurės Atlanto aljansas ir Rusija toliau nesutaria dėl Ukrainos, pirmadienį sakė Aljanso vadovas, NATO ir Rusijos Tarybos ambasadoriams bandant taisyti pašlijusius santykius.
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas nurodė, kad 28 valstybių karinis aljansas ir Rusija „turi didelių nesutarimų dėl krizės“ Ukrainoje.Pasak jo, NATO sąjungininkės „pakartotinai išreiškė savo tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui“, ir patikino, kad jos niekada „nepripažins Rusijos įvykdytos neteisėtos ir neteisingos Krymo aneksijos“.J.Stoltenbergo pareiškimas nuskambėjo po daugiau nei tris valandas trukusio NATO ir Rusijos Tarybos susitikimo Briuselyje.
Kol kas Rusija šio susitikimo rezultatų nekomentavo.

Šis kartas jau trečias, kai diplomatai bando spręsti kai kuriuos iš jų santykius temdančių nesutarimų.

Susitikime taip pat buvo kalbama apie būdus, kaip išvengti nelaimingų atsitikimų tarp NATO ir Rusijos pajėgų ateityje.

Rusija erzina NATO savo pratybomis, per kurias jos naikintuvai pavojingai arti priartėja prie Aljanso laivų, o taip pat savo agresyvia propaganda.

Sekmadienį JAV ambasadorius prie NATO Douglas Lute „ABC News“ sakė „nemanantis, kad kas nors Rusijoje šiandien ketintų pulti NATO“.

Tačiau pridūrė: „Aš nerimauju dėl Rusijos ketinimų… daryti įtaką politinėms kampanijoms, užliejant žiniasklaidos priemones neteisinga informacija arba dezinformacija ir tuo siekiant suskaldyti mūsų visuomenes iš vidaus, galbūt iškreipti mūsų politinius procesus ir sėti nepasitenkinimą bei tarpusavio nesusipratimą tarp sąjungininkų“.

NATO nutraukė NATO ir Rusijos Tarybos susitikimus ir kitokį bendradarbiavimą su Rusija 2014 metų balandžio mėnesį dėl Maskvos vaidmens Ukrainos konflikte. NATO ir Rusijos derybos buvo atnaujintos šių metų balandį.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts