Mokslininkai bandys susisiekti su ateiviais

Dienraštis „The Independent“ praneša, jog pradėjo veikti naujoji programa, kurios tikslas – susisiekti su ateiviais.

Žinučių siuntimas nežemiškosioms protingosioms būtybėms (ang. Messaging Extraterrestrial Intelligence, toliau METI) tai naujas projektas, kurio tikslas – į kosmosą siųsti signalus, kuriuos galėtų perimti už Žemės ribų esančios protingos būtybės.

Signalus bus pradėta siųsti į kosmosą 2018 metais ir tikimasi, kad tai padės žmonijai susisiekti su ateiviais.

Vis dėlto mokslininkai jau senai įspėjo, jog tokių žinučių siuntimas gali būti pavojingas ir kad informavimas ateivius apie mūsų egzistenciją gali pasibaigti visišku žmonijos sunaikinimu.

Anglų fizikas Steven‘as Hawking‘as taip pat įspėjo, jog šių signalų siuntimas gali sukelti mums pavojų. Šį rugsėjį jis pareiškė, jog turėtumėme būti labai atsargūs atsakydami į bet kokias žinutes, jei gautumėme jas iš ateivių.

Profesorius Steven‘as Hawking‘as taip pat pareiškė, jog bet kuri civilizacija, su kuria mes susisiektumėme, tikėtinai manytų, jog esame išsivystę ne daugiau nei bakterijos. Dėl šios priežasties šios civilizacijos tikriausiai aktyviai nesistengtų mūsų nužudyti, tačiau vienu sykiu mus išnaikintų, nes jiems mūsų egzistencija tiesiog nerūpėtų.

Dienraštis „The Independent“ praneša, jog nėra jokių nuostatų, kurie nuspręstų, ar šios žinutės gali būti siunčiamos į kosmosą ir kokia informacija jomis gali būtų perduodama. Tai reiškia, jog METI ir kitos organizacijos gali siųsti šias žinutes nepaisant jokių prieštaravimų. Tačiau METI teigia, jog šie signalai bus naudojami kaip būdas sužinoti kažką naujo ir pasidalinti informacija.

METI komanda ne už ilgo ieškos būdų, kaip geriausiai šiuos signalus išsiųsti, ir bandys sukurti žinutę, kurią suprastų kitos visatoje gyvenančios būtybės. Pradinė žinutė tikriausiai bus sudaryta iš paprasčiausių matematinių ir mokslinių sąvokų.

METI komanda prieš pradedama darbus tikisi surinkti 1 milijoną dolerių. Dalis šių pinigų bus skirti pasiskolinti ar sukurti galingą siųstuvą, kuris galėtų išsiųsti žinutę į kosmosą.

Tai ne pirmas kartas, kai mokslininkai bando susisiekti su nežemiškomis protingomis būtybėmis.

Total
2
Dalinasi
Related Posts