Mirė sveikatos apsaugos ministras Juras Požela

Po sunkios ligos Santariškių klinikose mirė Seimo narys ir sveikatos apsaugos ministras Juras Požela. Liūdną žinią patvirtino politiko bendrapartietis Gintautas Paluckas.

34-erių J.Poželos gyvybė po ilgo gydymo ir nenuilstamų medikų pastangų užgeso naktį iš šeštadienio į sekmadienį.

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovo Algirdo Syso žiniomis, J.Požela bus kremuotas.

„Visa Santariškių klinikų medikų bendruomenė apgailestauja ir reiškia užuojautą ministro artimiesiems. Dėjome visas pastangas, kad išgelbėtume J.Poželos gyvybę. Būklė per šiuos mėnesius kito, ir kartais atrodė, jog galėsime drauge pasidžiaugti pasiektu laimėjimu. Deja, pankreatitas yra klastinga, sunkiai prognozuojama liga. Šiandien mums labai liūdna, jog kova su šia liga buvo nelygiavertė“, – apgailestavo VUL Santariškių klinikų generalinis direktorius prof. Kęstutis Strupas.

Sveikatos apsaugos ministras rugpjūčio 16 dieną dėl ūminių virškinimo sistemos sutrikimų bei pilvo skausmų skubos tvarka buvo hospitalizuotas Santariškių klinikose.

J.Poželai taikytas intensyvus gydymas Santariškių klinikų intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje.

J.Poželai buvo diagnozuotas ūminis, ne nekrozinis pankreatitas. Nekrozinė pankreatito forma yra pati sunkiausia, tuomet paciento galimybė išgyventi yra mažesnė nei 50 proc.

Pankreatito gydyme besispecializuojanti Santariškių gydytoja gastroenterologė Saulė Brašiškienė yra sakiusi, kad dažna šios ligos priežastis yra tulžies pūslės akmenys, įvairūs dvylikapirštės žarnos, kraujotakos sutrikimai.

J.Požela pastaruoju metu ėjo sveikatos apsaugos ministro pareigas. Jam susirgus, ministro poste jį pavadavo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Į Vilniaus miesto tarybą jis buvo išrinktas vos dvidešimties ir tuomet tapo pačiu jauniausiu tarybos nariu visoje šalyje.

J.Požela nuo 2012 metų buvo Seimo nariu. Partijos kandidatų į Seimą sąraše šių metų parlamento rinkimuose jam buvo skirta aštunta vieta ir jis antrai kadencijai buvo išrinktas į Seimą.

J.Požela sveikatos apsaugos ministro priesaiką davė 2016 metų kovo 15 dieną. Jis į šį postą deleguotas po to, kai atsistatydino socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė, sulaukusi kritikos, kai prisipažino, kad yra davusi kyšį medikams.

J.Požela buvo vienas žinomiausių jaunosios kartos socialdemokratų, jis buvo partijos prezidiumo nariu, prieš praėjusius rinkimus pateko į pirmąjį kandidatų dešimtuką.

Į Vilniaus miesto tarybą jis buvo išrinktas vos dvidešimties ir tuomet tapo pačiu jauniausiu tarybos nariu visoje šalyje. Sostinės taryboje J.Požela dirbo tris kadencijas.

J.Požela gimė 1982 m. balandžio 12 d., Vilniuje.

Baigęs Vilniaus Antakalnio vidurinę mokyklą, Vilniaus universitete studijavo informologiją, kur įgijo bakalauro laipsnį, vėliau tęsė žurnalistikos studijas tame pačiame fakultete, kur įgijo komunikacijos ir informacijos magistro laipsnį.

Savarankiško darbo patirtį pradėjo kaupti dar studijuodamas Vilniaus universitete, vėliau, nuo 2004 metų, dirbo Europos Parlamento nario Justo Vinco Paleckio padėjėju.

2006-2010 m. vadovavo Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos; 2010-2012 m. dirbo Seimo nario padėjėju – sekretoriumi, opozicijos lyderio patarėju;

Politinę veiklą pradėjo 2001 m., tapdamas Lietuvos socialdemokratų partijos nariu. Nuo 2003 m. iki 2012 m. tris kadencijas iš eilės išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, vadovavo Socialinių reikalų komitetui.

Visuomenei politikas tapo žinomas 2004-aisias, kai laukdamas lėktuvo Vilniaus oro uoste pajuokavo apie lėktuve padėtą bombą, ir skaudžiai to pasigailėjo – juokelis nebuvo suprastas ir ant kojų pakeltos specialiosios tarnybos. Vėliau teismas J.Poželos pasigailėjo ir išteisino.

2011–2012 m. – Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininkas; Lietuvos socialdemokratų partijos Tarybos, Prezidiumo narys, Vilniaus miesto skyriaus pirmininko pavaduotojas, buvo Jaunųjų Europos Socialistų organizacijos Biuro narys, Europos Regionų komiteto pakaitinis narys stebėtojas, atstovavo valstybinę jaunimo politiką aukšto lygio Europos Komisijos susitikimuose.

Politikas buvo vedęs, su žmona Živile augino sūnų Jorį.

Total
2
Dalinasi
Related Posts