KTU įvertintas pasaulio technologinių universitetų reitinguose.

Kauno technologijos universitetas (KTU) pateko į specialų „U-Multirank“ technologinių universitetų reitingą. Geriausius rezultatus universitetas pasiekė cheminės inžinerijos srityje, kur užėmė 37-ąją vietą iš 77 šioje srityje vertintų aukštųjų mokyklų.

Specialų, naujausius pasaulio technologinių universitetų reitingus skelbiantį leidinį, parengtą bendradarbiaujant su Europos pažangių inžinerinių studijų ir mokslinių tyrimų mokyklų konferencija (angl. Conference of European Schools for Advanced Engineering Education and Research, CESEAR), „U-Multirank“ išleido spalio 11 dieną.

„Šis reitingas KTU labai reikšmingas: CESEAR yra lyderiaujanti organizacija Europoje, vienijanti technologinius Europos universitetus. Organizacijos narių sąraše rikiuojasi tokios žinomos aukštosios mokyklos, kaip Aalto universitetas Suomijoje, Danijos technikos universitetas, Gento universitetas Belgijoje ir daugelis kitų. Kauno technologijos universitetas yra vienintelis Lietuvai atstovaujantis universitetas šioje organizacijoje jau daugiau nei 10 metų. Prieš dvejus metus KTU buvo išrinktas ir į šios organizacijos valdybą“, – teigia Lolita Jurkšienė, KTU Strategijos stebėsenos ir procesų skyriaus vadovė.

Technologinių universitetų reitingus pristatantis leidinys koncentruojasi į universitetų kokybę pagal rodiklius, geriausiai atitinkančius technologinių universitetų profilį. Keturias vertinimo kategorijas, skirtas įvertinti mokymą ir mokymąsi, mokslinius tyrimus, žinių perdavimą ir tarptautiškumą, ir jas sudarančius kriterijus atrinko CESAER.

Iš viso pagal technologinių universitetų kokybę buvo įvertintas 231 universitetas iš viso pasaulio. Šiame specialiame leidinyje KTU reitinguojamas 153 vietoje, geriausių įvertinimų (t.y., A-B, arba „labai gerai“ ir „gerai“ grupės vertinimai) gavęs mokslinių tyrimų, žinių perdavimo ir tarptautiškumo kategorijose.

Geriausius rezultatus universitetas pasiekė cheminės inžinerijos srityje, kur užėmė 37-ąją vietą iš 77 vertintų aukštųjų mokyklų. Iš visų 231 reitinguoto universiteto – 46 universitetai yra CESEAR nariai. Vertinant atskirai tik CESEAR universitetus-narius, KTU užėmė 36 vietą ir aplenkė tokius Europoje bei pasaulyje gerai vertinamus universitetus, kaip Varšuvos universitetas, Hanoverio Leibnizo universitetas, Brno technologijų universitetas, Talino technologijų universitetas.

Total
14
Dalinasi
Related Posts