Kompiuteriniai mokymai pataisos namų auklėtiniams – nauja projekto „(ne)LAISVAS menas“ veikla.

(ne)LAISVAS menas

Po trumpos pertraukos į aktyvias veiklas grįžta  projekto „(ne) LAISVAS menas“ dalyviai, kurių svarbiausias 2017 metų tikslas – paskatinti Kauno Nepilnamečių tardymo izoliatoriaus – pataisos namų (NTI-PN) auklėtinių socialinę integraciją į kultūrinį miesto ir šalies gyvenimą, ugdyti kūrybiškumą bei verslumą, pasitelkiant menines komunikacijos priemones ir bendradarbiavimą su profesionaliais menininkais bei gimnazistais.

Šiame tęstiniame projekte, kurį kartu su partneriais įgyvendina Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto Grafikos katedros menininkai, 2017 metais numatyta eilė įvairaus pobūdžio veiklų. Kaip bebūtų,  svarbiausia užduotimi projekto koordinatoriai doc. Vaidas Naginionis ir dr. Ingrida Veliutė laiko jaunų žmonių socializaciją, todėl buvo ryžtasi gana drąsiam eksperimentui: pakviesti bendradarbiauti Kauno NTI-PN auklėtinius bei vienos iš geriausių Lietuvoje Kauno Jėzuitų gimnazijos tarptautinio bakalaureato programos gimnazistes, kad būtų kuriami bendri meniniai produktai.

Greta reguliarių menininkų, studentų ir gimnazisčių vizitų į Kauno NTI-PN, spalio mėn. pradžioje startavo nauja projekto veikla – intensyvūs kompiuterinių programų mokymai, kurių metu jaunosios grafikės Inga Navickaitė ir Toma Šilinaitė padeda Kauno NTI-PN auklėtiniams susipažinti su įvairiomis programomis.

Mokymai vyksta VDA Kauno fakultete, todėl tai yra puiki proga nuobaudų neturintiems jaunuoliams bent trumpam palikti griežtų draudimų ir taisyklių apribotą Kauno NTI-PN erdvę ir kartu su studentais bei gimnazistais mokytis naujųjų technologijų pradmenų akademinėse erdvėse su tam specialiai pritaikyta kompiuterine technika.

Kaip pagrindinis šio projekto rezultatas – planuojama Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui skirta animacija „Aš – savo valstybės herojus“ bei tradicinių „judančių“ knygelių sukūrimas. Taip norima priminti, jog valstybei vienodai svarbūs visi jos piliečiai – ir patys pažangiausi, ir stokojantys tam tikrų socialinių ar profesinių įgūdžių. Todėl menas suteikia kūrybines laisves. Pirmųjų projekto rezultatų pristatymas planuojamas Kauno Jėzuitų gimnazijoje Prevencijos dienų metu lapkričio mėn. pabaigoje. Tai bus puiki proga supažindinti KJG moksleivius su kitokias galimybes turinčių paauglių menine kūrybą ir padiskutuoti apie (ne) LAISVĄ valstybės herojų.

Kviečiame sekti projekto veiklas socialiniuose tinkluose:

https://www.facebook.com/Ne-Laisvas-menas-348500602209996/

Projektą finansuoja:

Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.

Total
20
Dalinasi
Related Posts