Kodėl užsieniečiai ryžtasi gyventi Lietuvoje?

Kodėl užsieniečiai ryžtasi mokytis lietuvių kalbos? Kodėl svetimšaliai lieka gyventi Lietuvoje? Kuris kitakalbiams sunkiausias lietuvių kalbos žodis? Ar esate girdėję, kai kinė traukia dainą „Ant kalno mūrai“? Visai tai galite išgirsti Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursuose, kurių organizatoriai organizuoja tikrą tautų fiestą – renginį „Pažink Lietuvą ir mane“.

Lietuvių kalbos ir kultūros centre susirinks 40 studentų iš 12 šalių (Argentinos, Latvijos, Rusijos, Ukrainos, Vokietijos, Ispanijos, Bulgarijos, Lenkijos, Gruzijos, Japonijos, Suomijos, Kinijos) pasidalinti patirtimi, istorijomis, papročiais. Renginyje „Pažink Lietuvą ir mane“ – toks popietės pavadinimas, pakviesiantis pasidalinti studentus savo potyriais Lietuvoje, suteiksiantis unikalią galimybę mums sužinoti, kodėl šie studentai pasirinko mūsų šalį, kodėl jiems svarbu ir save, ir mus pažinti čia, Lietuvoje. Svetimšaliai pristatys savo šalis, kultūrą, tradicijas ir maistą.

Pasibaigus lietuvių kalbos ir kultūros kursams – ne vienas užsienietis grįžta į mūsų šalį tęsti bakalauro, magistro studijų universitetuose, antri įsidarbina įmonėse, treti – sukuria šeimas. Vilmos Leonavičienės teigimu, užsieniečiai pozityviai žiūri į mūsų valstybę, o lietuvių kalba vienija skirtingus pasaulio žmones ir laužo stereotipus. „Per paskaitas, kultūrinius renginius rusų tautybės studentai susibendrauja su studentais iš Gruzijos, Ukrainos, kalba juos sujungia“, – sako Vilma Leonavičienė.

Renginys skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. Jau penkioliktus metus Lietuvių kalbos ir kultūros centras organizuoja lietuvių kalbos ir kultūros kursus, kurie subūrė daugiau nei 1000 studentų. „Džiaugiamės, jog vis daugiau užsieniečių renkasi mokytis lietuvių kalbos, susipažįsta su mūsų šalimi. Studentai grįžę į savo gimtuosius namus, įkuria lietuvių kalbos, Baltistikos centrus ir kabinetus savo universitetuose. Tai rodo, jog mes einame gera kryptimi ir prisidedame prie savo valstybės sklaidos pasaulyje“, – tikina kursų organizatorė Vilma Leonavičienė.

Sausio 18 d. 18 val. Lietuvos edukologijos universiteto II rūmuose (T. Ševčenkos g. 31, Aktų salėje) vyks renginys „Pažink Lietuvą ir mane“.

Total
2
Dalinasi
Related Posts