Kodėl už poliarinio rato Saulė šviečia net ir naktį?

2% Mokslo sriubai – Tu Tai gali https://goo.gl/et8RA7

Žemei skrendant aplink Saulę, keičiasi ir mums matomo skliauto vaizdas. Bet ar kada atkreipėte dėmesį, kad skirtingos dangaus pusės keičiasi skirtingu greičiu? Dėl ko taip yra, ir dėl ko mums pati svarbiausia žvaigždė – Saulė, už poliarinio rato taip ir nenusileidžia visą parą, pasakojama šioje rubrikoje.

Panaudota medžiaga:
The Atlantic, TRBQ, Alex Rivest, Stellarium, Jan van IJken, Blind summit, XDubai, Rei, Kaoru Ryan Suzuki, HurtigrutenSvalbard, Tado Janušonio ir „Youtube“ medžiaga.

Muzika:
ELPHNT – Low

Tekstas ir balsas: Gretė Vaičaitytė

Ši laida yra Mokslo sriubos TV projekto „Promotion of Space Science and Technologies for the Youth“ dalis. Projektą remia Europos kosmoso agentūra (ESA). Laidos turinys nebūtinai atspindi oficialią ESA poziciją.

—————————————————-

Daugiau: http://mokslosriuba.lt/
Facebook: https://www.facebook.com/MoksloSriuba/
Instagram: https://www.instagram.com/mokslosriuba/
Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Visiškas kosmosas: nauja nykštukinė planeta ir egzoplanetų susidūrimas

Mokslo populiarinimo rašinių konkursas: http://mokslosriuba.lt/kartumesgalime/mokslo-populiarinimo-rasiniu-konkursas-2019/ Tapk mūsų Patronu: https://www.patreon.com/mokslosriuba Naujienos: 1. https://www.universetoday.com/143897/asteroid-hygiea-is-round-enough-that-it-could-qualify-as-a-dwarf-planet-the-smallest-in-the-solar-system/ 2. https://phys.org/news/2019-10-exoplanets-collide.html Mokslo populiarinimo rašinių konkursas:…