Kataras teroristams sumokėjo $1 mlrd

Kataras pripažino ir paaiškino $1 mlrd sumokėjimą teroristinėms grupuotėms. Apie tai rašo Financial Times, nurodydama šaltinius Kataro vyriausybėje ir lauko vadus

Pasak jų, pervedus pinigus, buvo išvaduoti Kataro karališkosios šeimos nariai, medžioklės Irake metu tapę kovotojų įkaitais. Išmokos taip pat padėjo išvaduoti 50 kariškių, kuriuos įkaitais laikė Sirijos „džihadistai“.

Leidinio pašnekovai patikslino, kad sandoris buvo sudarytas dar šių metų balandį. Pagal jį, Kataras sumokėjo apie $700 mln Irano saugumo tarnybos darbuotojams ir $200–300 – su AlQaeda susijusioms grupuotėms Sirijoje.

Anksčiau kelio arabų šalys, – Egiptas, Saudo Arabija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Bahreinas ir Libija nutraukė diplomatinius santykius su Kataru. Tokį sprendimą šalys paaiškino kaip gynybą nuo terorizmo ir ekstremizmo. Saudo Arabija taip pat atšauks Kataro televizijos kanalo Al Jazeera transliavimo licenciją.

Be to, Egiptas apkaltino Katarą remiant teroristines organizacijas, tarp kurių „Islamo valstybė“ ir „AlQaeda“.

„Kol tęsiasi ši karinė/pusiau karinė operacija, privalome naudoti savo diplomatines ir labiau tradicines žvalgybos galimybes, spausdami Kataro ir Saudo Arabijos vyriausybes, kurios slaptai teikia finansinę ir techninę pagalbą ISIS ir kitoms radikalioms regiono grupuotėms“.

Tuo tarpu tikslios siuntimo datos WikiLeaks nenurodo.

Hillari Clinton JAV valstybės sekretoriaus pareigas ėjo nuo 2009 iki 2013 metų.

Total
0
Dalinasi
Related Posts