Kas septynias sekundes išteka po 15-metę

In this photo taken on Saturday, July 20, 2013, a woman protests against underage marriages in Lagos, Nigeria. NigeriaÕs secular and Islamic laws clashed when a senator notorious for marrying a 14-year-old filibustered a vote to amend the constitution by insisting that a girl child comes of age when she marries, not at 18. Enraged activists are demanding the senate revisit the vote, asking how a known pedophile could get away with subverting the countryÕs constitution. (AP Photo/Sunday Alamba) / SCANPIX Code: 436

Kas septynias sekundes išteka po vieną 15-metę, rodo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ („Save the Children“) ataskaita.

Net būdamos dešimtmetės tokiose šalyse kaip Afganistanas, Jemenas, Indija, Somalis jos verčiamos tekėti už vyresnių vyrų. Organizacija „Gelbėkit vaikus“ teigia, kad ankstyva santuoka gali sukelti daug žalos vėlesniems mergaičių gyvenimo etapams, skelbia BBC.

Konfliktai, skurdas ir humanitarinės krizės yra pagrindiniai veiksniai, lemiantys, kad mergaitės verčiamos tekėti taip anksti. „Vaikų santuokos pradeda nepalankų ciklą, per kurį dauguma mergaičių netenka pagrindinių teisių mokytis, lavėti, būti vaiku“, – sako organizacijos vadovė Helle Thorning-Schmidt.

Anot jos, mergaitės, kurios anksti išteka, dažnai neturi galimybės lankyti mokyklos, dažniau patiria smurtą bei prievartą. Pasak jos, mergaitės pastoja ir užsikrečia lytiškai plintančiomis ligomis, tarp jų ir ŽIV.

Ataskaitoje apibendrinimai daromi remiantis tokiais veiksniais kaip mergaičių galimybės lankyti mokyklą, vaikų santuoka, paauglių nėštumas, motinų mirtingumas ir moterų parlamente skaičius.

Čadas, Nigeris, Centrinė Afrikos Respublika, Malis, Somalis – tai šalys, kuriose situacija sudėtingiausia.

Ataskaitoje teigiama, kad mergaitės, paveiktos konfliktų, dažniau išteka vaikystėje. Taip pat joje rašoma, kad pabėgėlių šeimos ištekina savo dukteris, norėdamos apsaugoti jas nuo skurdo ar seksualinio išnaudojimo.

Vestuvių dieną aš įsivaizdavau kaip nuostabią dieną, tačiau ji tokia nebuvo. Tai buvo visiška kančia. Ta diena buvo kupina liūdesio, – kalba mergaitė.

Organizacija paviešino 13-metės sirės pabėgėlės Libane istoriją. Sahar (jos netikras vardas) ištekėjo už 20-mečio vyro. Dabar jai 14-a ir ji antrą mėnesį nėščia.
„Vestuvių dieną aš įsivaizdavau kaip nuostabią dieną, tačiau ji tokia nebuvo. Tai buvo visiška kančia. Ta diena buvo kupina liūdesio“, – ją cituoja organizacija.

„Aš jaučiuosi iš tiesų palaiminta, kad laukiuosi. Tačiau aš esu vaikas, kuris pagimdys vaiką“, – priduria ji.

Ataskaita teigia, kad mergaitės taip pat kenčia per humanitarines krizes, tokias kaip Ebolos protrūkis Sieroje Leonėje, kur mokyklų uždarymas privedė prie to, jog 14 tūkst. paauglių pastojo.

Jungtinių Tautų vaikų agentūros „UNICEF“ skaičiavimais, vaikystėje ištekėjusių moterų skaičius iki 2030 m. augs nuo 700 mln. iki maždaug 950 mln.

Total
0
Dalinasi
Related Posts