Dienos foto: kaip atrodo Saulės magnetinis laukas

JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) pristatė unikalų mūsų žvaigždės Saulės vaizdą, rodantį Saulės magnetinį lauką.

saules magnetinis laukas 2

Pagrindinė nuotrauka padaryta šių metų kovo mėnesio 12 dieną su prietaisais sumontuotais Saulės dinamikos observatorijoje (SDO) – NASA kosmoso transporto priemonėje, sukurtoje studijuoti Saulę. Observatorija buvo paleista 2010 metų vasario 11, o jos pagrindinis tikslas yra gauti duomenys apie mūsų žvaigždė įtaką Žemės planetai ir ją supančiai erdvei.

Ant pagrindinio vaizdo nubrėžtos magnetinių laukų jėgos linijos sumodeliuotos magnetinių laukų skaičiavimo būdu. Ryškios sritys Saulės paviršiuje – magnetiškai aktyvios sritys. Jėgos linijos leidžia mums matyti, kaip laukai yra susiję vieni su kitais.

saule

Pridursime, kad SDO skraidina tris tiriančius įrenginius , leidžiančius gauti dvylika skirtingų tipų vaizdus. Gautos fotografijos turi 4096 × 4096 taškų skiriamąją gebą, kuri leidžia mokslininkams stebėti Saulės šviesulio paviršių 0,6 kampinės sekundės dydžiu. Observatorija perduoda vaizdus į Žemę kas 12 sekundžių.

Šaltinis. http://www.3dnews.ru/news/

Paruošė: RiSiMa

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts