JAV pristatyta pamaina rusiškiems varikliams RD-180

Amerikietis verslininkas Jeff Bezos Twitter paskyroje pasidalino keliomis nuotraukomis, kuriose užfiksuotas variklis BE-4, kurį jo vadovaujama kompanija ???? ?????? kuria kaip rusiškų RD-180 agregatų pamainą. Verslininkas pažymi, kad kompanija baigė pirmojo BE-4 pavyzdžio surinkimą.

Verslininkas nepraneša, kur vyks naujojo agregato bandymai. Ekspertai mano, kad tai galėtų vykti Teksaso vakaruose esančiame poligone. Ten pat bandoma daugkartinio naudojimo sistema ??? ???????

„Pirmasis BE-4 variklis visiškais surinktas. Antrąjį ir trečiąjį pristatysime vėliau“, — rašo Bezosas.

BE-4 planuojama montuoti į raketą ?????? — nešančiosios raketos ????? ? pamainą, kur montuojami rusiški RD-180. Būtent ???? ?????? kompanijai ULA (?????? ?????? ????????), bendra aerokosmonautikos gigantų ???????? ?????? ir ?????? įmonė, patikėjo naujų agregatų gamybą. Pirmasis ?????? skrydis turėtų įvykti ne anksčiau, nei 2019 metais. Bezoso kompanija BE-4 variklius planuoja montuoti ir nuosavose sunkiosiose raketose ??? ?????.

Šios nešėjos bus skirtos turistų skrydžiams, o taip pat krovinių gabenimui į Mėnulį. Dabar Bezosas stato raketų fabriką, kur bus gaminamos ??? ??????? sistemos ir nešėja ??? ?????. Pirmasis sunkiosios raketos skrydis planuojamas 2020 m.

???? ?????? krepšelyje jau yra nemažai rimtų pasiekimų. ??? ??????? sistema, sudaryta iš to paties pavadinimo kapsulės ir raketos, 2015 metų lapkričio 23 dieną pakilo į 100,5 km aukštį ir sėkmingai minkštai nusileido (raketa — varikliu BE-3, kapsulė — parašiutu). Po to sistema dar ketvertą kartų sėkmingai atliko suborbitinius skrydžius ir grįžo į Žemę.

Bezoso, kuris dar yra ir ?????? įkūrėjas, kompanija laikoma pagrindiniu Elono Musko vadovaujamos SpaceX kompanijos konkurentu, ir pasižymi ypatingu slaptumu (konkrečiai, bendraudama su spauda).

RD-180 varikliai gaminami chemijos mokslinis gamybinis susivienijimas „Energomaš“. Susitarimas tarp Maskvos ir Vašingtono, pagal kurį į JAV turėjo būti pristatytas 101 RD-180 variklis, o sandorio suma vertinama maždaug milijardu dolerių, buvo sudarytas 1997 metais.

Total
2
Dalinasi
Related Posts