EV prasidedantys numeriai – ne tik elektromobiliams, bet ir hibridams

Lietuvoje pradėjus išduoti specialius elektromobiliams skirtus registracijos numerio ženklus „Regitra“ analizavo klientų srautus ir jų pageidavimus dėl šios paslaugos. Pastebėta, kad šie specialūs, viešojo eismo ir rinkliavų privilegijas suteikiantys „EV“ serijos numerio ženklai skiriami ne tik ekologiškiems ir gamtą tausojantiems elektromobiliams, bet ir hibridiniams.

Taip atsitinka, kai šiuos automobilius vertinę ekspertai savo išduodamuose ekspertizę patvirtinančiuose dokumentuose pateikia automobilio degalų (galios šaltinio) duomenis, o remiantis šiais dokumentais ir yra išduodami „EV“ serijos numerio ženklai. „Regitra“ rūpinasi išskirtiniu ženklinimu, kad teikiamos lengvatos atitiktų viešąjį interesą, kuris suprantamas kaip saugus viešasis eismas ir ekologiškų, gamtą tausojančių transporto priemonių naudojimas jame, o taip pat deramą atsakomybę prisiimantys vairuotojai.

Numerio ženklai, kuriais žymimi elektra varomi automobiliai, netinkami žymėti automobiliams, naudojantiems įprastinius degalus, nes tai neatitinka šių ženklų paskirties ir tikslo suteikti išskirtinumą bei privilegijas tik ekologiškiems, gamtos neteršiantiems automobiliams, taip prisidedant prie aplinkos išsaugojimo ateičiai. Dėl susiklosčiusios situacijos, kai ekspertizių duomenys neatspindi realių automobilio duomenų, šie duomenys gali būti patikslinti, apie tai pranešant registro įstaigai. Tokiu atveju „EV“ serijos numerio ženklus gavę hibridinių automobilių savininkai (valdytojai) gali sulaukti informacijos, kad ne pagal paskirtį naudojami ženklai turėtų būti grąžinami juos išdavusiai įstaigai. Šių ženklų išdavimą reglamentuojančiame teisės akte – Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro įsakyme – nustatyta, kad „EV“ serijos numerio ženklai gali būti išduodami ekologiškoms transporto priemonėms. Pažymėtina, kad „Regitra“ sprendimą išduoti ar neišduoti „EV“ serijos registracijos numerių ženklus priima pagal energijos šaltinio (vandenilis, elektra ar kt. degalai) kriterijų.

Naujausiais duomenimis, „EV“ serijos ženklai jau išduoti 69 transporto priemonėms, ir jais vis labiau susidomi ne tik elektromobilių, bet ir hibridinių transporto priemonių vairuotojai. „Regitra“ iki šiol netenkino pastarųjų transporto priemonių valdytojų pageidavimų. Jeigu įstatymo leidėjas sumanytų išplėsti elektromobiliams skirtų lengvatų taikymo ratą ir šiuos numerius išduoti hibridiniams automobiliams, „Regitra“ atkreipia dėmesį, kad kartu turėtų būti nuspręsta ir dėl registracijos numerio ženklų serijos, mat paspartėtų „EV“ serijos, kaip rodo kelių transporto priemonių statistiniai duomenys, naudojimas ir jos nepakaktų. Šiandien šalyje registruota apie 200 lengvųjų elektra varomų automobilių, apie 10 motociklų bei apie 400 transporto priemonių, skirtų vežti keleiviams, taip pat apie 4 tūkst. hibridinių transporto priemonių. „EV“ serijos numerio ženklų užrašą sudaro raidės „EV“ ir keturi skaitmenys, tad daugiausia gali būti išduoti 9999 šios serijos numeriai. Atkreiptinas dėmesys, kad ekologiškų automobilių žymėjimas „EV“ serijos numeriais nėra privalomas. Šių transporto priemonių savininkai ir toliau gali rinktis įprastus numerio ženklus. Valstybinių numerių taip pat nereikia keisti jau registruotoms transporto priemonėms, jei pastarųjų savininkai to nepageidauja.

Total
0
Dalinasi
Related Posts