„Esame galutiniame etape“: „Tesla“ jau beveik žino kurioje Europos šalyje stovės naujoji „Gigafactory“ gamykla – aiškėja favoritai ir kokie elektromobiliai čia bus gaminami

„Tesla“ teigia esantys galutiniame etape, nusprendžiant kur Europoje stovės naujoji „Gigafactory“ gamykla.

Kompanija taip pat teigia, kad galutinis sprendimas bus priimtas iki šių metų pabaigos.

„Tesla“ generalinis direktorius Elonas Muskas jau kuris laikas kalba apie savo norą Europoje pastatyti „Gigafactory“ gamyklą, kurioje būtų gaminamos baterijos ir elektromobiliai.

Kelios Europos šalys netgi pradėjo kampanijas – jų tarpe ir Lietuva – siekdamos patraukti Elono ir „Tesla“ kompanijos dėmesį.

Iš tikrųjų, tai „Tesla“ jau 2017-aisiais turėjo oficialiai apsispręsti kur Europoje stovės jų naujoji gamykla, bet vis dar neturime galutinio sprendimo.

2018-aisiais, Muskas teigė, kad „Vokietija yra pagrindinis pasirinkimas“ ir netgi patikslino, kad statyti naująją „Gigafactory“ gamyklą būtų „prasminga Vokietijos ir Prancūzijos pasienyje“.

Šių metų pradžioje „Tesla“ teigė „spartinanti“ savo pastangas, kad naujoji gamykla Europoje atsirastų greičiau. Tąkart Elonas savo laiške akcininkams rašė:

„Mes taip pat spartiname savo pastangas dėl Gigafactory gamyklos Europoje ir tikimės, kad per ateinančius ketvirčius bus galutinai pasirinkta toji vieta [naujajai gamyklai].“

Dabar, skelbdamas III-ojo ketvirčio finansinius kompanijos rezultatus, Elonas patvirtino, kad jau yra „paskutiniame etape“ renkantis konkrečią vietą Europoje būsiančiam naujajam „Gigafactory“:

„Esame paskutiniame pasirinkimo etape. Tiesą sakant, galutinį sprendimą dėl [Europos] Gigafactory gamyklos paskelbsime iki šių metų pabaigos.“

Taip pat Elonas patikino, kad šioje gamykloje bus gaminami „Model 3“ ir „Model Y“ elektromobiliai.

Ir kur gi gali stovėti naujoji „Gigafactory“ gamykla? Gal Lietuvoje? Būtų tikrai šaunu. Toks projektas mūsų šaliai sukurtų sunkiai įsivaizduojamą ekonominę ir visokeriopą naudą.

Visgi, greičiausiai „Gigafactory“ gamykla bus statoma Vokietijoje. „Tesla“ patvirtino, kad domisi keliomis vietomis Vokietijoje ir kitose šalyse.

Be to, vietos valdžios atstovų teigimu, „Tesla“ šių metų pradžioje apžiūrinėjo potencialiai galimas vietas naujajai gamykla Žemutinėje Saksonijoje (Vokietija).

Taip pat Elonas Muskas teigia tikintis, kad Europos „Gigafactory“ statybos „įsibėgės“ per ateinančius 12-18 mėnesių ir ši gamykla pradės veikti iki 2021-ųjų metų pabaigos.

Total
0
Dalinasi
Related Posts