Energetiniai gėrimai gali sukelti gyvybei pavojingus širdies ritmo pokyčius

Naujo tyrimo rezultatai parodė, kad energetiniai gėrimai gali sukelti gyvybei pavojingus širdies ritmo pokyčius.

Mokslininkai išsiaiškino, kad vos vienas išgeriamas energetinis gėrimas gali reikšmingai paveikti kraujospūdį ir sukelti gyvybei pavojingus širdies ritmo pokyčius.

Tyrimui vadovavo Davido Granto Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) karinių oro pajėgų medicinos centro (angl. David Grant USAF Medical Centre) skrydžių farmacijos vado pavaduotoja, daktarė Emily Fletcher, kuri pabrėžė, kad beveik 15 proc. karininkų kiekvieną dieną išgeria beveik tris skardines energetinių gėrimų.

Tyrimo, kuris buvo išleistas Amerikos širdies asociacijos žurnale (angl. Journal of the American Heart Association), metu vienai tiriamųjų grupei buvo duodamas energetinis gėrimas, o kitai – gėrimas, kuriame buvo toks pats kofeino kiekis, tačiau cukrus ir kiti energetiniuose gėrimuose randami junginiai buvo pakeisti žaliųjų citrinų sultimis ir vyšnių sirupu.

Energetinius gėrimus vartoję tiriamieji pasižymėjo padidėjusiu kraujo spaudimu ir 10 milisekundžių didesniu QT intervalu.

QT intervalas – tai laiko matavimas, atspindintis skilvelių sistolę (širdies raumens susitraukimas) ir jo pasikeitimai gali turėti rimtų padarinių žmogaus sveikatai.

„Jeigu šis milisekundėmis matuojamas laiko intervalas yra per trumpas arba per ilgas, širdies ritmas gali sutrikti. Širdies ritmo dažnumo sutrikimas, žinomas kaip aritmija, gali būti pavojingas sveikatai“, – įspėjo daktarė Emily Fletcher.

Total
0
Dalinasi
Related Posts