Dėl nušauto ambasadoriaus Putinas siunčia grėsmingą žinutę

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Rusijos ambasadoriaus Turkijoje nužudymą pavadino provokacija, kuria siekiama sutrukdyti šiltėjantiems Maskvos ir Ankaros santykiams bei pastangoms užbaigti konfliktą Sirijoje.

„Įvykdytas nusikaltimas, be abejonės, yra provokacija, nukreipta į normalėjančių Rusijos ir Turkijos santykių griovimą bei aktyviai Rusijos, Turkijos ir Irano vystomo taikos proceso Sirijoje griovimą“, – sakė V.Putinas per televiziją.
„Tam gali būti tik vienas atsakymas: sustiprinti kovą su terorizmu ir nusikaltėliai tai pajus“, – sakė jis susitikęs su Rusijos užsienio reikalų ministru bei užsienio ir vidaus žvalgybų agentūrų vadovais.

V.Putinas pareiškė, kad Maskva išsiųs ekspertus į Ankarą, kad būtų ištirtas nužudymas, o Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, anksčiau kalbėjęsis su juo telefonu, jau davė tam leidimą.

„Turime sužinoti, kas valdė žudiko ranką“, – pridūrė Rusijos prezidentas.

Rusijos ambasadorių Andrejų Karlovą pirmadienį meno parodos atidaryme Ankaroje nušovė vienas turkų policininkas. Jis šaukė „Alepas“ ir „Allahu Akbar“ (Dievas visų didžiausias). Maskva pavadino šį incidentą „teroro aktu“.

Total
0
Dalinasi
Susijusios publikacijos