Britanijos parlamentarai rengs debatus dėl D. Trumpo valstybinio vizito

Londoniečiams protestuojant, Jungtinės Karalystės (JK) Parlamento nariai šiandien, vasario 20 d., rengs debatus dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo vizito į Britaniją.

Debatai rengiami po to, kai dvi peticijos apie D. Trumpo vizitą pasiekė daugiau nei 100 tūkst. parašų. Peticija, pasisakanti prieš JAV prezidento vizitą, surinko daugiau nei 1,8 milijono parašų, kai tuo tarpu vizitui pritarianti peticija surinko virš 311 tūkst.

Debatų metų šiandien Londono Parliament Square aikštėje taip pat yra organizuojamas protestas, pasisakantis prieš „D. Trumpo kurstomą neapykantą, rasizmą ir susiskaldymą“.

Panašios demonstracijos vyks ir kitose Britanijos vietose, įskaitant ir Edinburgo, Mančesterio, Liverpulio, Kardifo bei Newcastle miestus.

Londono meras Sadiqas Khanas jau anksčiau D. Trumpo vykdomą politiką įvardino kaip „žiaurią ir gėdingą“ ir teigė, kad JAV prezidentas kvietimo vizitui į Britaniją nenusipelnė.

JK ministrė pirmininkė Theresa May D. Trumpą į šalį pakvietė savo vizito į Vašingtoną, JAV, metu. Jis į Britaniją buvo pakviestas vos po 7 dienų prezidentavimo, kai buvusiam šalies prezidentui Barackui Obamai pakvietimo teko laukti 758 dienas, o prieš tai prezidentavusiam George‘ui W. Bushui – 978 dienas.

JK vyriausybė teigė pripažįstanti, kad D. Trumpo išreikštas požiūris tam tikrais klausimais yra „stiprus“, tačiau nepaisant to, tikino laukianti jo atvykimo į šalį.

Total
14
Dalinasi
Related Posts