Balsuokite už 2017 metų Europos medį

Balsavimas pradedamas 2017 m. vasario 1 d. Paskutinę vasario mėnesio savaitę (nuo 22 d. iki 28 d.) balsavimas yra slaptas, todėl išankstiniai balsavimo rezultatai svetainėje nėra skelbiami. Balsavimo rezultatai bus paskelbti ir nugalėtojai apdovanoti kovo 21 d.  apdovanojimų ceremonijoje Briuselyje.

Balsuoti galite čia

Apie konkursą

Europos metų medis pradėtas rinkti nuo 2011 m., išpopuliarėjus daugelį metų Čekijoje rengiamam metų medžio konkursui, kurį organizavo Čekijos aplinkosaugos partnerystės fondas. Europos metų medžio konkursui teikiami šalių metų medžio nacionalinių konkursų nugalėtojai.

Europos metų medžio konkursuose svarbus yra ne tiek medžio grožis, dydis arba amžius, bet medžio istorija, kuri jį sieja su žmonėmis. Mes ieškome medžių, kurie tapo bendruomenės dalimi.

Europos metų medžio konkurso tikslas yra atkreipti dėmesį į medžių senolių svarbą gamtos ir kultūros pavelde, kuriuo privalome rūpintis ir jį saugoti. Todėl skirtingai nuo kitų konkursų, Kasmet konkurse dalyvauja dešimtys ar net šimtai tūkstančių žmonių. Dalyvaujančiųjų šalių skaičius išaugo nuo 5 iki 16. Mes nepaliaujamai ieškome naujų partnerių Europoje tam, kad medžių, kurie tapo vietos įžymybėmis, apsauga taptų tarptautinių diskusijų tema.

Stelmužės ąžuolas – valstybės ir tvirtybės simbolis (Balsuokite už Lietuvos medį)

Šiaurės rytinėje Lietuvos dalyje, šalia XVII amžiaus unikalios medinės bažnyčios auga Stelmužės ąžuolas, lietuviams tapęs valstybės ir tvirtybės simboliu. Ąžuolas yra vienas iš seniausių ąžuolų Europoje, o Lietuvoje pats seniausias medis. Jam apie 1000-1500 metų. Ąžuolas apipintas legendomis ir pasakojimais, net apie žmogų sakoma – „tvirtas kaip Stelmužės ąžuolas“. Senolis gausiai lankomas turistų. Šio senolio genams išsaugoti, jau daug metų iš jo gilių auginami ąžuoliukai įvairiose Lietuvos vietose.
Total
46
Dalinasi
Related Posts