Atrasta milijardo šviesmečių skersmens struktūra gali būti didžiausia Visatoje

Naujausias mokslininkų atradimas mums primena, kad kosmosas yra labai, labai didelis. Astronomai atrodo beveik milijardo šviesmečių skersmens sudėtingą galaktikų spiečių struktūrą, kuri gali būti didžiausia žinoma struktūra Visatoje, rašo „New Scientist“.
Atskiras galaktikas, kaip mūsų Paukščių taką, gravitacija suriša į spiečius, o šie spiečiai sulimpa į superspiečius. Superspiečiai gali būti sujungti kartu į ilgesnes galaktikų linijas, vadinamas sienomis.

Matuojant didžiausiomis skalėmis Visata primena kosminį medžiagos tinklą, kurį supa didelės tuščios ertmės, o sienos yra storiausi siūlai.

Paukščių tako galaktika priklauso didžiuliai Laniakėjos superspiečių sistemai, o nauja atrasta BOSS Didžioji siena (Boss Great Wall) yra dar didesnė. Už Paukščių Taką šis kosminis darinys yra didesnis 10 tūkst. kartų.

„BOSS Didžiąją sieną sudaro 830 pastebimų galaktikų ir greičiausiai dar daug daugiau tokių, kurios yra per blyškios, kad pastebėtume teleskopais“, – sakė Kanarų salų astrofizikos instituto mokslininkė Heidi Lietzen.

Tiesa, kaip iri kitų galaktikų sienų, šios dydis yra ginčytinas. Allison Coil iš San Diego universiteto atkreipė dėmesį, kad šioje struktūroje yra kilpų ir mazgelių, kurių nėra kitose kosminėse sienose.

Total
0
Dalinasi
Related Posts