Android 6.0 Marshmallow apžvalga

2016 metų pirmąjį ketvirtį Google išleis naujutėlę Android 6-os kartos versiją, pavadintą Marshmallow (zefyras). Tai nestebina, žinant, kad visos Android versijos turėjo savitus saldumynų pavadinimus, todėl ši tradicija ir toliau išlaikoma.
Natūraliai iškylantys klausimai – kuo ji bus ypatinga ir geresnė už paskutinę 5-os kartos Lollipop versiją? Ir ar verta atsinaujinti? Detaliai apžvelgsime pagrindines ir mūsų manymu esmines naujas funkcijas tam, kad į šį klausimą galėtumėme atsakyti kiekvienas sau.

Žvelgiant išoriškai, radikalių pakeitimų dizaino pusėje nematome. Tačiau patekus į pagrindinį meniu, maloniai nustebina visų išmaniajame esančių aplikacijų pateikimas. Jos išdėstytos virtualiai, o slenkant žemyn tvarkingai numeruojamos pagal raides. Viršutinėje skiltyje rodomos paskutinės ir dažniausiai naudojamos aplikacijos. Tiems, kas anksčiau mėgo naudotis savo išdėstymo tvarka, atsinaujinus tokios galimybės nebeliks.
„Netrukdyti“ rėžimas įgavo daugiau opcijų. Nuo šiol netrukdymo rėžimas skirstomas į 3 kategorijas: absoliuti tyla, tik priminimai/žadintuvas, tik prioritetiniai nustatymai. Kiekvienam adresatui galima suteikti išskirtinį prioritetą, kur esant įjungtam netrukdymo rėžimui, jo skambutis ar pranešimas vis tiek būtų girdimas. Į prioritetinį nustatymą taip pat galima įtraukti priminimus ir įvykius, apie kuriuos tiesiog privalote būtį informuotas nepaisant įjungto netrukdymo rėžimo.
Nuo šiol leidžiama nustatyti ir taisykles. Kaip pavyzdys, kalendoriuje sukuriame įvykį, kad kiekvieną pirmadienį nuo 10 iki 12h turime susirinkimą, tuomet netrukdymo rėžime parenkame, kad esant tokiam įvykiui telefonas tylėtų visą užimtumo laiką ir automatiškai grįžtų į įprastą rėžimą praėjus susirinkimo laikui.
Draugas žinute paminėjo filmą, apie kurį nieko nežinote? Duokite Google paskaityti draugo parašytą filmo pavadinimą ir gausite visą su juo susijusią išsamią informaciją. Taip galite būti nukreiptas tiesiai į norimą kino teatrą ar bilietų įsigijimą.
Pagrindiniuose nustatymuose atsirado papildomas „Google“ punktas, leidžiantis apčiuopti ir individualiai valdyti kiekviena Google paslaugą.
Iki šiol, prieš diegiant aplikaciją vartotojas būdavo supažindinamas su aplikacijos prašomom prieigom prie asmeninės informacijos valdymo funkcijų ar ją saugančių programų. Nesutinkant su bent vienu iš išvardintų punktų belikdavo atsisakyti pačio įdiegimo. Su 6.0 atnaujinimu ši vieta išspręsta vartotojui leidžiant pačiam nustatyti aplikacijos prieigas prie jo asmeninę informaciją saugančių ir valdančių kitų programų.
„Doze“ funkcija buvo sukurta siekiant maksimaliai išsaugoti įrenginio bateriją, kai jis nėra aktyviai naudojamas. Pavyzdžiui, telefoną palikus pusdieniui ant stalo, jame esančios aktyvios aplikacijos panardinamos į gilesnį miegą taip dvigubai sutaupant dabar įprastai išnaudojamos energijos. Jos pažadinamos tą pačią sekundę, kai tik jų prireikia.
Pristatytas USB „Type C“ naujos kartos kabelis, kuris bus komplektuojamas su visais sekančiais išmaniaisiais, gaminamais ir veikiančiais jau naujoje Marshmallow versijoje. Prie androido pajungus naujo tipo USB kabelį, turima baterijos energija bus galima pasidalinti ir su draugo androidu. Tai viena šauniausių funkcijų, dėka abipusio energijos ir informacijos paėmimo/atidavimo principu veikiančio Type C kabelio.
Greitųjų nustatymų meniu (iškviečiamas nuo ekrano viršaus) tapo laisvai valdomas. Svarbiausius valdiklius dabar galima perstumdyti savo norima tvarka.

Šiuo metu atnaujinimas jau prieinamas Nexus 5-os, 6-os, 7-os ir 9-os serijos modeliams.
2016-tų pirmąjį ketvirtį atnaujinimas numatomas ir sekantiems androidams:

Samsung
Galaxy S6/S6 Edge
Galaxy S5
Note 5
Alpha

HTC
One 8
One 9
One M9+
One E9
One ME
One E8
One M8 EYE
Butterfly 3
Desire 826
Desire 820
Desire 816

Sony
Xperia Z5
Xperia Z5 Compact
Xperia Z5 Premium
Xperia Z3+
Xperia Z3
Xperia Z3 Compact
Xperia Z4 Tablet
Xperia Z3 Tablet Compact
Xperia Z2
Xperia Z2 Tablet
Xperia M5
Xperia C5 Ultra
Xperia M4 Aqua
Xperia C4

LG
G Flex 2
G4cG4

Motorola
Moto X Style
Moto X Play
Moto G
Moto X Pure Edition
Moto MAXX

OnePlus
OnePlus 2
OnePlus One
OnePlus X

Huawei
Huawei P8
Huawei P8 Max
Honor 4X

Asus
Zenfone 6
Zenfone 5
Zenfone 4
Zenfone 2

Honor
Honor 7
Honor 6 Plus
Honor 6
Honor 4X
Honor 4C

Apie kitus modelius kol kas neskelbiama.

Total
0
Dalinasi
Related Posts