Amerikos šarvuotoji brigada pradėjo pirmąsias pratybas Lenkijoje

Į Lenkiją perdislokuota Amerikos šarvuotoji brigada pradėjo pirmąsias pratybas, o sausumos pajėgų Europoje vadas pareiškė, kad Donaldas Trumpas sąjungininkams lieka ištikimas.

Prie beveik 4 tūkst. karių su dešimtimis tankų po mėnesio prisijungs dar pusantro tūkstančio su koviniais sraigtasparniais. Į mokymus atvykęs prezidentas paprašė dievo palaiminimo Amerikai, o gynybos ministras – D. Trumpui. Jo pirmtakas buvo išvedęs visus tankus iš Europos, bet po Krymo okupacijos pradėjo operaciją „Atlanto ryžtas“. Greta šios operacijos NATO pradeda savąją, kai Baltijos šalyse ir Lenkijoje bus dislokuota po tarptautinį batalioną.

Amerikos brigada, kurios tankai vis dar nudažyti dykumų spalvomis, po pratybų taip pat pasklis po visas priešakines NATO sąjungininkes. Andrzej Duda sakė, kad tai posūkio taškas šioje Europos dalyje.

„Tūkstančiai ginkluotų karių čia yra esminė dalis mūsų bendros sausumos, laivyno, aviacijos, kosmoso ir kibernetinės komandos. Būkite užtikrinti, už šių laisvės sergėtojų nugarų – visa Jungtinių Valstijų kariuomenės jėga“, – sakė JAV Europos vadavietės vado pavaduotojas Timas Ray`us.

„Per pastarąsias dienas mūsų prezidentas kalbėjosi su premjere May, kanclere Merkel ir prezidentu Hollande`u. Ką per kiekvieną iš šių pokalbių išgirdau – patvirtinimą, kad NATO svarbus visoms mūsų šalims, ir kad Jungtinės Valstijos jam ištikimos. Taigi nemačiau ir negirdėjau ko nors, kas verstų mane manyti, jog tai gali būti apkarpyta“, – tikino JAV sausumos pajėgų Europoje vadas Benas Hodgesas.

Total
0
Dalinasi
Related Posts