Airijos politinė krizė gali sužlugdyti „Brexit“ derybas.

Politinę krizę patirianti Airijos vyriausybė ir tikėtini priešlaikiniai šalies parlamento rinkimai gali sužlugdyti pastaruoju metu suaktyvėjusias Jungtinės Karalystės (JK) pastangas susitarti su Europos Sąjunga (ES) dėl „Brexit“.

Kitą savaitę Arijos parlamente bus balsuojama dėl pasitikėjimo šalies vicepremjere Frances Fitzgerald, kuri kaltinama netinkamu elgesiu su policijos informatoriais, kai ji užėmė teisingumo ministrės postą.

Jei Airijos premjero Leo Varadkaro vadovaujama mažumos vyriausybė žlugs ir bus paskelbti priešlaikiniai šalies parlamento rinkimai, beveik neabejojama, jog gruodžio mėnesį vyksiančio ES viršūnių susitikimo metu JK nepavyks pradėti derybų dėl būsimų prekybos santykių su ES.

Būsimajame ES viršūnių susitikime Airija turės veto teisę, kai bus vertinama „Brexit“ derybų pažanga sienos tarp Airijos ir Šiaurės Airijos klausimu, kuris yra vienas iš esminių klausimų prieš pradedant naujus pokalbius dėl prekybos JK ir ES prekybos. L. Varadkaro vyriausybės, su kuria JK tikisi susitarti, žlugimas reikštų, jog šių metų gruodį Airija negalės pasirašyti jokių ES ir JK susitarimų, ir taip faktiškai užblokuos „Brexit“ derybas.

Total
8
Dalinasi
Related Posts