A.Merkel: Afrikos tautos privalo stabdyti migraciją

Vokietijos kanclerė Angela Merkel (Angela Merkel) ragino Afrikos lyderius stabdyti migraciją į Europą ir priešintis islamo ekstremizmui. Ji taip pat pasižadėjo suteikti vystymosi pagalbą ir pagalbą karine įranga, siekiant užtikrinti taiką ir klestėjimą Afrikoje, rašo “EUobserver”.

Vokietijos kanclerė per trijų dienų turą apsilankė Malyje, Nigeryje ir Etiopijoje. Ji pasižadėjo Nigeryje statyti karinę bazę, kad būtų paremta Jungtinių Tautų (JT) taikos misija Malyje, kuriame džihadistai pasinaudojo pilietiniu karu ir pasistatė šalies šiaurėje bazę. Politikė taip pat pasiūlė pagalbą Etiopijai, neseniai dėl protestų prieš etnines grupes paskelbusiai šalyje nepaprastąją padėtį, – suteiks mokymus, kaip taikiai spręsti konfliktus. Žmogaus teisių grupės Etiopijoje skaičiuoja, kad vyriausybės pajėgos pastarosiomis dienomis nužudė apie 500 protestuotojų.

Etiopijos ministras pirmininkas Hailemariamas Desalegnas (Hailemariam Desalegn) sakė, kad šalyje gyvena viena didžiausių pabėgėlių populiacijų pasaulyje. Jis prašė investavimo – paremti 780 tūkst. žmonių, siekusių šioje šalyje prieglobsčio.

Kai kurie Europos Sąjungos (ES) lyderiai, tarp jų ir A. Merkel, pareiškė, kad norėtų su Afrikos tautomis sudaryti tokį susitarimą kaip su Turkija, pagal kurį jie sutiktų priimti atgal migrantus mainais į pinigus ir kitus naudingus dalykus, pavyzdžiui, bevizį režimą.

Manoma, kad kitais metais Vokietijoje vyksiančių federalinių rinkimų pagrindine tema taps migracija. Tikimasi, kad kanclerė sieks ketvirtos kadencijos.

Ateinančiomis dienomis, jau sugrįžusi į Vokietiją, A. Merkel priims Čado ir Nigerijos lyderius.

Total
0
Dalinasi
Related Posts