Pirmadienį daugiau nei 3 proc. atpigusi nafta ir toliau pinga antradienį. Kainų mažėjimą skatina naujausi signalai, rodantys, jog rinkoje išlieka naftos pasiūlos perteklius.
„Goldman Sachs“ analitikai mano, kad per rugpjūtį užfiksuotas naftos kainų padidėjimas 20 proc. buvo trumpalaikis ir neatitinka realaus naftos paklausos ir pasiūlos balanso.
Banko analitikai mano, kad naftos brangimas skatino ne fundamentalūs veiksniai, o pranešimai apie naftą išgaunančių šalių siekį įšaldyti gavybos apimtis bei silpstantis JAV doleris. O jei šalys ir iš tiesų sutartų dėl naftos gavybos įšaldymo, jos apimtys išliktų rekordinės, ir tai turėtų mažai įtakos paklausos ir pasiūlos balansui.
„Goldman Sachs“ ekspertai abejoja, jog Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) narėms ir Rusijai pavyks susitarti dėl gavybos įšaldymo, atsižvelgiant į tarp šalių tebesančius nesutarimus. Todėl WTI naftos barelio kaina ir toliau gali svyruoti 45-50 JAV dolerių diapazone.
Savo ruožtu Nigerijoje svarstoma paliaubų su sukilėliais galimybė, kas gali sumažinti riziką naftos gavybai Nigerio deltoje.
O Irakas ketina artimiausiomis dienomis naftos eksporto apimtis padidinti 5 proc. po to, kai pasiektas susitarimas dėl naftos tiekimo iš Kirkuko rajone esančių telkinių atnaujinimo.
Spalio pristatymo termino ateities sandorių „Brent“ naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ antradienį ryte sumažėjo 1 proc. iki 48,64 JAV dolerio.
O rugsėjo pristatymo termino ateities sandorių WTI nafta atpigo 1,3 proc. iki 46,78 JAV dolerio.