4 faktai apie žiemines padangas

Metai eina, technologijos keičiasi, automobiliai tobulėja iš esmės, bet tiek dabar, tiek anksčiau naudojamos iš pažiūros panašios padangos. Kodėl nieko geriau už tradicinę padangą nepavyko išrasti ir kuo išskirtinės žieminės padangos ? Juk jei ne užrašas ant padangų šono, daugelis net nesuprastų, kad padanga skirta šaltajam sezonui.

Žieminės padangos pagamintos taip, kad tarnautų padidinto sudėtingumo sąlygomis. Jei vasarą padangos tiesiogiai sąveikauja su kelio danga ir didžiausia kliūtis geram sukibimui – lietaus vanduo, tai žiemą sąlygas sunkina sniegas, ledas, apšalusi kelio danga ir įvairūs šių reiškinių deriniai.

Dygliuotos padangos – išsigelbėjimas sunkiomis sąlygomis. Ant apledėjusios kelio dangos dygliuotos padangos turi neabejotiną pranašumą. Ant padangos esantys metaliniai dygliai įsiręžia į ledą ir taip atsiranda sukibimas, kurio vien tik su guma pasiekti nepavyktų. Žinoma, šios padangos turi specifinį garsą ir neigiamai veikia kelio dangą, bet įvertinus teikiamą naudą ir sukuriamą žalą, šios padangos leidžiamos naudoti ir tikrai yra geras pasirinkimas, ypač jei tenka važiuoti užmiestyje ar mažiau prižiūrimais keliais.

Minkšto mišinio padangos buvo sukurtos kaip alternatyva dygliuotoms padangoms, norint panaikinti dygliuotų padangų daromą žalą. Šias padangas naudoti geriausia esant neigiamai temperatūrai, kitu atveju padangos savybės nėra pačios geriausios, padangos šiltoje aplinkoje daug greičiau dėvisi. Naudojant šio tipo padangas derėtų jas pakeisti iškart atšilus orams.

Speciali protektoriaus forma. Automobilių entuziastai apie padangos sezoniškumą gali pasakyti vien iš protektoriaus formos. Žieminės padangos dažnai turi smulkiai supjaustytą protektorių, kuris išsidėstęs formuojant didesnį pasipriešinimą viena kryptimi. Dėl šios priežasties žieminės padangos privalo būti montuojamos tinkama kryptimi.

Žieminės padangos yra skirtingų tipų, todėl galima rinktis labiausiai tinkančias savo transporto priemonei ir labiausiai atitinkančias vairavimo stilių bei kelių kokybę. Žinoma, dažnai pasirinkimą įtakoja ir padangų kaina. Svarbu, kad padangos būtų vienodos ir kuo naujesnės bei nenudėvėtos.

Total
0
Dalinasi
Related Posts