15min.lt meluoja išsijuosę. Jų teigimu jie pirmasis naujienų portalas turintis ssl…

Nebūtų taip juokinga kiek graudu… 15min.lt ir vės save laiko vieninteliu portalu Lietuvoje.

Šiandien jie teigia neva jie pirmieji…

15min.lt “Fake news” straipsnis žemiau:

Naujienų portalas 15min pirmasis iš Lietuvos interneto naujienų portalų perėjo prie HTTPS protokolo naudojimo ir užtikrino didesnį saugumą tiek vartotojui, tiek pačiam portalui. Nuo gegužės 5 dienos visas 15min turinys vartotojus pasiekia tik saugiu HTTPS (angl. Hypertext Transfer Protocol Secure) protokolu, kuris užtikrina, kad skaitytojui prie interneto prisijungus nesaugioje vietoje – tarkime, per viešą, neapsaugotą „Wi-Fi“ prieigą – jo duomenys (prisijungimo vardai ir slaptažodžiai, sausainukų duomenys ir kt.) nepateks į piktavalių asmenų rankas. HTTPS protokolas vartotojo ir jo lankomos svetainės saugumą užtikrina keliais būdais: visi duomenys, kuriais tarpusavyje keičiasi vartotojas ir jo lankoma svetainė, nuo vartotojo naršyklės iki svetainės tarnybinės stoties, keliauja šifruotu pavidalu, tad net ir patekę į rankas piktavaliams asmenims jokios naudos neduotų; persiuntimo metu siunčiami duomenys negali būti modifikuoti nei tyčia, nei dėl klaidos; užtikrinama, kad vartotojas jungiasi prie tikros, ne programišių paruoštos ir į tikrą panašios svetainės. Šis sprendimas suteikia galimybę naujienas skaitytojams pateikti saugiausiai Lietuvoje ir atspindi mūsų siekį būti inovatyviu, technologiškai pažangiausiu šalies naujienų portalu, – sakė 15min direktorius Ramūnas Šaučikovas. „Tai tik dar vienas iš daugelio jau padarytų žingsnių, siekiant, kad skaitytojų patirtis su 15min būtų ir maloni, ir saugi. Šis sprendimas suteikia galimybę naujienas skaitytojams pateikti saugiausiai Lietuvoje ir atspindi mūsų siekį būti inovatyviu, technologiškai pažangiausiu šalies naujienų portalu“, – sakė 15min direktorius Ramūnas Šaučikovas. Senojo HTTP protokolo, kuriuo duomenys siunčiami nešifruotu pavidalu ir kuris neapsaugo vartotojų nuo apsilankymo suklastotose svetainėse, naudojimas ilgainiui turėtų sumažėti iki minimalaus – jau dabar kai kurios naršyklės svetaines, prie kurių jungiamasi per HTTP, pažymi, kaip nesaugias ir įspėja, kad tokiose svetainėse nereikėtų įvedinėti jokios jautrios asmeninės informacijos – slaptažodžių, su finansais susijusių duomenų ir panašiai. „Visa interneto rinka juda link HTTPS protokolo, kuris keičia kelių dešimčių metų senumo nesaugų HTTP protokolą – tai užtikrina sklandžią, saugią ir sparčią interneto naudojimo patirtį“, – sakė 15min vystymo vadovas Arūnas Opulskis, paraginęs ir kitus Lietuvos portalus pereiti prie naujesnių technologijų. Tai ne tik padidintų visų skaitytojų ir pačių portalų saugumą, tačiau užtikrintų ir geresnį turinio suderinamumą. Atpažinti, kad lankomoje svetainėje naudojamas HTTPS protokolas, galima pažvelgus į adreso eilutę: jeigu svetainė naudoja naujesnį ir saugesnį protokolą, šalia adreso pamatysite spynelės piktogramą. Spustelėjus pelės mygtuką ties šia piktograma galima nustatyti svetainės tapatybę, peržiūrėti jos tapatybės sertifikatą.

Visą straipsnį raite čia: https://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/technologijos/15min-didina-savo-skaitytoju-sauguma-internete-646-794484

Bet tai šiukštu netiesa nes portalas Čia tavo Lietuva www.ctl.lt jau daugiau nei pusę metų naudoja ssl saugomo sertifikatus!

f1news.lt portalas dar seniau naudoja ssl…

Fake news 15min.lt !!!

Total
10
Dalinasi
Related Posts